NOXeriál je späť: Jofrey v survival móde!

  Program
1600

Po niekoľkých mesiacoch odmlky sme opäť dostali viacero príspevkov do NOXeriálu. V nasledujúcich týždňoch teda môžete čakať opäť v utorky nové dobrodružstvá členov Slovenského skautingu. Novým nadšencom NOXu sa stal Dano – Jofrey z 10. zboru Trstená.

Jofrey: NOX #1 – Survival mód

Ahojte, ja som Dano z Desiatky (niekedy aj Jofrey). 27. augusta som sa vybral, ako posledný augustový víkend, splniť survival mód.  Bežne mi stačí na spanie 5 – 6 vecí (okrem oblečenia a ostatných základných vecí). A tak som to zobral poctivo. Toto bolo 6 vecí, ktoré som mal so sebou. 2 topánky, spacák, foťák (pretože toto bláznovstvo sa musí zvečniť), nôž, kraťasy.

Žiadna voda, jedlo, či prebytočné oblečenie by ste u mňa nenašli. Prišiel som na moje obľúbené miesto, postavil som si jednoduchý prístrešok 🙂 Tu som prečkal noc, čakal som, že ma zastihne búrka. Hovoril som si, že aspoň odskúšam môj brloh 😛 Pred spaním som si uhasil smäd pri neďalekom prameni. Z toho miesta sú krásne výhľady na kopce a priehradu. Zrovna na ňu som z prístrešku mal úžasný pohľad. Nadránom som sa prebudil, to už bolo vidno. A zrazu počujem dupot kopýtok. Vedel som, že v okolí by nič nebezpečné nemalo žiť, ale predsa som cítil adrenalín a moje srdce silno búšilo. Asi som musel vyzerať komicky 🙂 V strede lúky neďaleko stromu, v kope suchej trávy s nožíkom v ruke prestrašený v spacáku. Zaspať som mal problém, potom, keď som usúdil, že som dostatočne vyspaný, som vyliezol zo spacáku. Až potom som zistil, aká je hmla. Pobalil som si mojich pár vecí (resp. zobral do ruky). Obliekol som si spacák, pretože bola neskutočná zima, a pobral som sa domov. Zmočený spacák od rannej rosy som sušil ešte niekoľko dní. Bol to neskutočný zážitok.

Minimalistická výbava

Jofreyho praveký prístrešok

Premrznutý Jofrey zavčas rána

Budúci týždeň sa môžete opäť tešiť na NOX-noc nášho náčelníka Billa! Ak ste sa sami podujali plniť voľný programový modul NOX alebo NOX+, neváhajte a pošlite nám krátky popis aj s niekoľkými fotkami či videom na mail program@skauting.sk.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ