NOXeriál: Jakub v super-survival móde!

  Program
1708

Jakub zo 78. zboru Tatranskí orli Poprad nám poslal svoj NOX-príspevok, no niečo také sme nečakali. Presvedčte sa sami, ako si vylepšil survival mód voľného programového modulu NOX.

Jakub: NOX #1 – Survival mód

Už minulý rok som pokukoval po tejto peknej nášivke a ešte krajšom nápade na jej plnenie a získanie. Tohto roku som sa konečne rozkyvkal.

Ako prvý som sa rozhodol plniť survival mód, predsa len je leto. Rozmýšľal som nad výbavou a 6 vecí nosím na prespatie bežne. Rozhodnutie jasné, celé si to trochu okorením a zoberiem 6 vecí DOKOPY (viď. foto). Áno, správne vidíte. Na fotografii absentuje akákoľvek obuv a chýba dokonca aj spodné prádlo. Keďže som sa ráno potreboval zobudiť načas a prísť do práce, výbava sa ustálila na: karimatka, spacák, celta, mikina, kraťasy a hodinky.

Miesto na prespatie som si zvolil na čistine v lese nad Bojnicami, cca 3km po ceste od posledného obydlia a 4 km od domu (to dám aj na boso). Je pol deviatej, vyrážam. Po 200 metroch zisťujem, že sú bojnické chodníky a cesty obsadené jemným štrkom. Prvé slzy a gratulácia za skvelý nápad. Prvý kilák mi trval cez 20 minút a moje chodidlá už nebudú nikdy ako predtým. V lesnom šere je to už lepšie, chodník mäkký, pokrytý blatom a starými listami. Asi len ďalší kilák a potom začala štrková cesta. Ďalšie slzy. Mohol som kraťasy nechať doma a prebehnúť mesto nahý v teniskách. Vystúpam kopec, vyplaším diviaka na vrchu starého vleku. Na miesto mi ostáva už len 500 metrov ale rozkladám sa na bližšej strane lesa. Nohy dostali zabrať. Vyberám z nich blato, štrk a môžem zaľahnúť. Zaspávam s myšlienkou na pekelný ranný návrat.

V noci sa pár krát prebudím, je veľmi teplá, príjemná noc. Keď zafúkne, trochu ma oprší z listov mokrých od poobedného dažďa.

O piatej zvonia hodinky. Niééé, ešte niééé, teraz sa spí najlepšie. O pol šiestej vyliezam, balím svoje 3 veci a na do ružova vyšmirgľovaných chodidlách sa vraciam domov. Cestá hrozná, každý krok si pamätám. Vravím si, že aj celtu alebo karimatku som za tie topánky mohol vymeniť. Poplačem si ešte raz v sprche, keď chodidielka čistím.

Noc bola krásna, len tú cestu si nabudúce lepšie vymyslím.

Jakub, 2. oddiel skautov Zubatí, 78. zbor Tatranskí orli, Poprad

Skromná, no dostatočná Jakubova výbava

Z rovnakého zboru ako Jakub pochádza aj náš náčelník Bill, ktorý sa nasledujúci utorok pripomenie so svojím obľúbeným NOXovaním.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ