NOXeriál: Twinco pri splne a v survival móde!

  Program
1235

Twincovo dobrodružstvo sa blíži ku koncu – a podobne ako ostaní, ani on sa počas plnenia NOXu nevyhol náročnému survival módu. Taktiež si musel zvoliť jednu ročnú podmienku a zvíťazil spln Mesiaca.

Twinco: NOX #6 – Pri splne Mesiaca

Túto noc som strávil v priebehu SELŠ 2017. Bola krásna noc s veľkým splnom a tak nám napadlo spolu s Hansom, aby sme šli spať na hrad, pod ktorým sme mali tábor. Bol to hrad Čabraď. No… bola to skôr zrúcanina, ktorú sa snažili brigádnici opraviť. To bolo naše plus, po dohode so správcom sme mohli na tomto hrade stráviť noc na najvyššom nádvorí. Po vyjdení na hrad, ktorý bol vo veľkej výške, sme si svoje veci na nocovanie zložili pri kamennom múre. Po prichystaní na noc sme si nastavili budík, aby sme boli včas na táborisku. Ráno sme sa vybrali do tábora, kde sme dorazili ešte pred budíčkom, čiže sme pomohli s prípravou raňajok.

Twinco: NOX #7 – Survival mód

Počasie stále naberalo na chlade a ja som sa rozhodol túto noc spraviť v priebehu Základného kurzu v Telgárte. Po odprednášaní prednášok a večierke som sa odobral iba so spacákom, karimatkou, čelovkou a mobilom do neďalekého lesa. Keďže táto chata bola pri lese, nebolo náročné nájsť miesto na spánok. Po nastavení budíka som sa odobral na spánok. V noci ma však prekvapila dosť veľká zima. Našťastie som mal v spacáku teplé oblečenie presne pre tento prípad a obliekol si ho. Zahriať sa späť na komfortnú teplotu bolo náročne, no po hodine sa mi to podarilo. Netrvalo ani pol hodinu a slnko začalo svitať. Po zdriemnutí som rozohriaty rozopol spacák. Čakal ma obrovský šok. Zima na mňa doľahla a ja som po rýchlom obutí sa a zbalení vecí utekal do chaty sa zahriať a napiť teplého čaju.

Twinco opäť nesklamal a vytvoril toto úchvatné selfíčko

Iste si pamätáte akčných skautov z 39. zboru o.b. Jána Vojtaššáka Námestovo a ich posledný NOX zážitok. Môžete sa tešiť, o týždeň sú späť!

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ