NOXeriál: Dominika, Kubo a Igor pri hrade!

  Program
686

O tom, že do plnenia NOXu sa zapájajú skauti z celého Slovenska, niet pochýb. Tentokrát nám prišiel príspevok od troch skautov z Vranova nad Topľou, ktorý sa vybrali ku hradu Čičva, aby tam strávili svoju prvú NOX noc.

Dominika, Kubo a Igor: NOX #1 – Pri hrade

Začiatok mája so sebou priniesol aprílové počasie. Vo štvrtok sa naším mestom prehnala poriadna prietrž mračien, no ani to neodradilo našich troch dobrodruhov – Dominiku, Kuba a oddielového vodcu Igora – vydať sa v piatok poobede za dobrodružstvom na neďalekú zrúcaninu hradu Čičva.

Pod hrad sme došli okolo pol šiestej, čo bolo tak akurát. Našli sme vhodné miesto na prístrešky a pustili sa do stavby. Po hodinke sme už mali „spálňu“ a „detskú izbu“ spravenú. S ohňom to nebolo také jednoduché, keďže po tom silnom daždi bolo všetko úplne mokré. Už-už sme to chceli vzdať, keď sa oheň rozhorel. Padol nám kameň zo srdca, keďže naše žalúdky sa už vyprázdnili.

Na večeru sme mali tri chody – ako predjedlo posúchy na palici, hlavné jedlo predstavovali špekačky a čerešničkou na torte boli „jablká v župane“ na skautský spôsob. Podvečer trochu poprchávalo, no listy na stromoch neprepustili dažďové kvapky a my sme ostali suchí. Neďaleko hradu pobehovali srnky a večer húkala sova. Okolo jedenástej sme sa pozberali, zakuklili sa do spacákov, popriali si dobrú noc a šli spať.

Zobudili sme sa do slnečného rána – to Slnko nám pár dní veľmi chýbalo. Zatiaľ čo Igor spal, s Kubom sme si spravili prehliadku hradu a porobili pár fotiek. Po návrate sme Igorovi spravili raňajky do spacáku – kávu a hrianky na plynovom variči. Neskôr nás prišli pozrieť bratia Tomáš, Sago a Ondrej na bicykloch. Keď sme mali všetko zbalené, Igor nás pozval v dedine na kofolu.

No všetko raz končí a takisto skončila aj prvá časť „nášho“ NOXu. S úsmevom na tvári sme sa rozlúčili s cyklistami, nastúpili do Igorovho auta a pobrali sa domov. Táto noc sa nám všetkým vryje do pamäti a tak skoro na ňu nezabudneme.

Dominika, Kubo a Igor z 1. oddielu Lipy Vranov nad Topľou

Skautská trojica pripravená na dobrodružstvo

Prístrešok s hradom Čičva v pozadí

Priateľstvo utužené NOXom

Vyzerá to tak, že náš náčelník Bill sa s NOXom nevie rozlúčiť. Po poslednej akcii v drsných Tatrách si o týždeň môžete prečítať o jeho zážitkoch na Malom sneme Slovenského skautingu a Valnom sneme českého Junáka.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Jakub Bežilla - Vegeta
Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ