NOXeriál: Damián v survival móde!

  Program
1925

V tejto časti sa vrátime späť až do júla minulého roka, kedy sa Damián rozhodol, že si začne plniť NOX. Zmenilo mu to navždy život? Sledujte jeho príbehy aj naďalej a dozviete sa to možno priamo od neho.

Damián: NOX #1 – Survival mód

Ešte plný dojmov a zážitkov z nedávno skončeného tábora som sa rozhodol, že je načase sa nejako prekonať pomocou niektorej z výziev. Prírodu a turistiku mám vskutku rád a tak mi pohľad padol na relatívnu novinku v programovej ponuke – voľný programový modul NOX. Bol posledný júlový víkend, tak som si povedal, že neradno otáľať a strácať čas a tak začnem hneď a budem môcť výzvu dokončiť tým skôr. Nemal som v pláne niekam vycestovať a tak moje rozhodnutie padlo na vrch Veľký Milič, ležiaci na slovensko-maďarskej hranici, vzdialený asi 10 km od dediny, v ktorej žijem. Chvatne som sa zbalil podľa kritérií módu survival – v ktorom je možno mať iba 6 kusov vybavenia. Tak do batoha okrem jedla a pitia putoval ešte spacák, karimatka, čelovka, nožík, KPZtka a uzlovačka. Batoh som hodil na plecia a v už neskorších poobedňajších hodinách som vyrazil po dobre známej žltej značke do útrob lesov Slanských vrchov. Po asi dvoch hodinách som tesne pred cieľovým hrebeňom minul posledných vracajúcich sa turistov a už ma čakalo len stretnutie so statným jeleňom, ktorý vytrielil z kríkov asi dva metre predo mnou. Svetla už začínalo ubúdať, keď som dorazil k drevenej vrcholovej rozhľadni, na ktorej som si vychutnal večeru a zároveň aj výhľad na pomaly miznúcu východoslovenskú nížinu a maďarské pahorky. Vynárajúce sa svetielka rozsvecujúcich sa dedín boli znamením na zostup z veže a rozloženie si spacáku v jej tesnej blízkosti. Po prispôsobení sa šumom nočného lesa som zaspal spánkom o toľko krajším a príjemnejším v obklopení prírody.

Prebral som sa na zvuk budíka ešte pred brieždením, a tichým ranným nedeľným ránom som sa naprieč slaneckým chotárom vybral späť k domovu, tentokrát ignorujúc turistickú značku.

Čaro Slanských vrchov

Majestátny výhľad na krajinu

Budúci týždeň vás čaká prvý NOXeriál s videom!

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ