NOXeriál: Twinco pri vode a s naj kamarátom!

  Program
1492

Twinco zo 64. zboru Štefana Kluberta z Levoče nelenil a počas apríla a júna roku 2016 NOXoval, koľko sa dalo. Prečítajte si jeho radosti a trampoty, ktoré zažil aj s priateľmi.

Twinco: NOX #2 – Pri vode

Táto noc vznikla náhodne a to z dôvodu zrušenia oddielovej akcie. Po zistení tohto faktu som kontaktoval môjho skautského brata Ivana, či by so mnou nešiel spať ku blízkej vodnej nádrži s názvom Levočská priehrada. On s radosťou súhlasil a tak sme sa vybrali na cestu. Ako obvykle, cestou nás zastihla tma. Po dorazení na miesto sme si rozložili spacáky na brehu priehrady a dívali sa na jasnú nočnú oblohu a učili sa súhvezdia. Bolo to veľmi zaujímavé a uvedomovali sme si, akí sme v podstate malí oproti celému vesmíru. Nečakane nás zastihol spánok. Keďže ja spím dosť tvrdo, tak som sa v noci nezobúdzal, ale Ivan také šťastie nemal. Počas noci ho viackrát zobudila zver, ktorá sa šla k napájadlu napiť, ba dokonca jedna líška sa priblížila ku našim veciam ale Ivan ju odohnal. Po krásnom východe slnka a výborných raňajkách sme sa odobrali domov a naše dobrodružstvo pokračovalo.

Pri Levočskej priehrade sa NOXuje veľmi príjemne, skúste to!

Twinco: NOX #2 – S najlepším kamarátom

Túto noc sme využili skvelú možnosť prespať pri prírodnom kráteri vo Vyšných Ružbachoch. S Kubom sme sa odobrali podvečer zo skautskej akcie organizovanej skautmi z Ružbách a to z Florbalového turnaja. Po večernom kúpaní v kráteri sme sa prezliekli do suchých vecí a rozložili svoje spacie vaky a karimatky. Po super klábosení sme sa odobrali na spánok. Náš tvrdý spánok nedokázali narušiť ani hlasné zábavy občanov obce. Po rannom prebudení sme boli plný síl vyhrať Florbalový turnaj a naše spacie vaky boli celé od rosy, čiže si vyžadovali starostlivé vysušenie. Po raňajkách sme sa mohli pustiť do súťaženia.

Twincova obľúbená selfie, opäť s Kubom

Blik a Trielka zo 66. zboru sa však nechceli nechať zahanbiť a ďalšie NOX-noci tiež v úplnej spokojnosti prežili pri vode a na táborisku Hodruša… alebo to až také bezproblémové nebolo? To sa dozviete už budúci utorok!

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ