NOXeriál: Bill na snehu!

  Program
1849

Náš náčelník Bill nelenil a hoci už má voľný programový modul NOX splnený, stále si užíva noci pod šírim nebom. Prečítajte si jeho rozprávanie o chladnej noci v Tatrách.

Bill: NOX #8 – Na snehu

Magická noc v horách

Vďaka môjmu zborovému vodcovi Bigimu, ktorý prišiel so skvelým nápadom ísť na noc do záhrabu, som zahájil svoju prvú NOXácku noc v tomto roku. Po práci som prišiel pre Bigiho a vybrali sme sa zo Štrbského Plesa na pásoch na Solisko. Cestou sme sa rozprávali o zážitkoch z posledných dní. Výstup na Solisko netrval nejak extra dlho. Dorazili sme k chate na Solisku, do ktorej sme sa museli dobíjať. Podarilo sa! Veď nie nadarmo sa hovorí: „Klopte a bude vám otvorené“. V chate sme sa prezliekli a pobrali sa do už menej romantického počasia, ako nám doteraz prialo. Lyže sme si nechali pri chate a šli sme hľadať vhodné miesto na záhrab. Chodenie v kosodrevine nebol až tak super zážitok. A je to tu. Na výber super miesta nám svietil nádherne mesiac. Vykopali sme si záhrab, rozložili veci a pripravili sa na spanie. Bigi ešte urobil pár fotiek. Dali sme si vrcholovku. Med, ktorý sme chceli piť, sa nám podarilo ešte vyloviť lyžicou a ide sa spať. Prvý, nechcený budíček o pol piatej. Asi si viete predstaviť, že vyliezť takto v zime zo spacáku s myšlienkou vrátiť sa späť nijako nenadchýňa. Len čo som odkryl vrstvu snehu z tváre, zisťujem, že nám za noc „trošku“ nasnežilo. Od oka tak 30cm snehu. Alebo odborne: „plnú lyžiarku a trochu viac“. Tak ešte na chvíľku do spacáku. Tento kúsok spánku bol fakt super. Druhýkrát vstávame o siedmej. Okrem silného vetra nám do toho ešte stále sneží. Balíme veci. Ešte pár fotiek. Ja bojujem s obúvaním a jemnou motorikou. Pri schádzaní k chate na Solisku sa mi podarilo pri jednom páde zlomiť lyžiarsku palicu. Konečne sme pri chate. Doťahujeme lyžiarky, babušíme sa a ideme na to. Tento ranný prašan stál za to! Dole sme boli rýchlo. Odstránime sneh auta a rýchlo do práce.

A vy ako, už ste začali NOXovať? Nie? Tak poďme do toho. Budem sa tešiť na vaše príbehy z NOXovačiek!

Zasnežené ráno

Svoje ďalšie dve noci vám na budúci týždeň opäť opíše Bear z 2. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových Kežmarok.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ