NOXeriál: Blik a Trielka pri hrade a s ukulele!

  Program
1461

Mnoho nadšencov NOXu plní tento voľný programový modul osamote, čo im dáva väčšiu slobodu a nezávislosť. No pre iných je výhodou zažiť tieto dobrodružné chvíle s jedným alebo dvomi dobrými priateľmi. V 66. zbore Eduarda Korponaya sa dvojica skautiek rozhodla, že si NOX splní spoločne. Svoje dva príbehy vám predstavia Daniela Abrahamovská – Blik a Lea Janíková – Trielka.

Blik a Trielka: NOX #1 – Pri hrade

My, dobrodružné duše, sme jedného dňa uzreli článok v Skautovi o voľnom programovom module s názvom NOX. Prečo to neskúsiť? Ani sme to poriadne nedočítali a už sme mali zbalené ruksaky na prvý NOX pri Ľubovnianskom hrade. No ešte predtým sme mali medzizastávku v supermarkete a tradične sme navštívili regál s nápisom „Lacnejšie“, aby sme nemuseli nič loviť 🙂

Akonáhle sme prišli ku hradu, začali sme stavať prístrešok. Vybrali sme si potrebné veci. A čo sa nestalo? Pri vyberaní sekery sme zistili, že žiadnu nemáme. Nakoniec sme si vystačili aj bez nej a postavili sme si náš nocľah. Prístrešok sme si postavili na veľmi peknom mieste v stromovej aleji priamo pod hradom, ktorý svietil celú noc. Ľahli sme si do spacákov a už sme sa tešili na spánok, ktorý nám však kazil zvuk vejúcej vlajky. Bol apríl, no nočné teploty pripomínali skôr tie decembrové. Noc bola pre nás nekonečná. Ráno nás zobudil východ slnka a prichádzajúci Jožko, bufetár z našej školy, spolu s jeho psom Zorom, ktorého sme veľmi prekvapili naším miestom na spánok Z miesta sa nám nechcelo vôbec odísť, ale nakoniec nám neostávalo nič iné, ako dať miesto do pôvodného stavu a rozlúčiť sa s ním.

Osvetlený hrad a profil podtatranskej skautky

Blik a Trielka: NOX #2 – Freestyle

Na plnenie NOXu v máji sme sa veľmi tešili, pretože sme očakávali nárast teplôt. Spali sme na streche pod holým nebom s výhľadom na Starú Ľubovňu. Noc bola teplá a jasné hviezdy sme mali na dosah ruky. Rušivý element nesmel chýbať a kvákajúca žabka neutíchala počas celej noci. Pobyt na streche sme si spríjemnili hraním na ukulele a pozeraním na mesto ďalekohľadom. Zobudili sme sa tentokrát po východe slnka a postupne sme sa zbalili a miesto opustili.

Opäť kvalitný nákup zo sekcie „Lacnejšie“

Ukulele na spríjemnenie spoločných chvíľ

Príspevky o plnení NOXu nám pravidelne pribúdajú, už o týždeň sa predstaví Damián Mock, tentoraz zo 68. zboru Biele Vrany Košice.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ