NOXeriál: Frico na snehu! +BONUS: Twinco nad zemou!

  Program
1688

Okrem sľúbeného dobrodružstva Richarda Dvorského – Frica zo 104. zboru Bratislava-Ružinov vám prinášame ako bonus aj jednu NOX-noc Olivera Olekšáka – Twinca zo 64. zboru Štefana Kluberta Levoča.

Frico: NOX #1 – Na snehu

V rámci stanovišťa stavania záhrabov na lavínovom kurze sme vykopali perfektný zahrab. A tak sme sa s chalanmi Palom a Zelovocom rozhodli stráviť noc vonku pod snehom. Vonku fúkal riadny vietor, ale vo vnútri bolo perfektne teplučko a príjemne. Ráno sme sa zobudili celí svieži, do krásnej zimnej krajiny.

Náročná príprava záhrabu

Spokojný obyvateľ snežného paláca

Twinco: NOX #1 – Nad zemou

Spoločne s verným priateľom Jakubom sme sa pobrali na známu lúku pri kopci Mariánska hora, kde sa všetko začalo. Pri príchode už bola tma, takže stavanie nášho prístrešku bolo o to zaujímavejšie. Ku prvej strešnej celte medzi dvoma stromami sa pridala ešte jedna bočná. Vo vnútri sa nachádzala o strom pripevnená Hamaka, na ktorej som spal ja a podo mnou môj súdruh Jakub. Po rozrobení ohňa zálesáckou technikou sme si ohriali večeru a popri večernom pokeci za prítomnosti praskajúceho ohníka sme sa odobrali na spánok. Skoro nad ránom nás prekvapil sneh. Keďže sme už pokladali zimu za ukončenú, tak nás to dosť prekvapilo, ale ako skauti sme boli pripravení. Z prístrešku sa nám nechcelo ísť do tohto nečasu, no iná možnosť nám neostávala. Po zložení prístrešku a zahasení ohňa sme sa pobrali domov a takto začala naša túžba po NOXe.

Predspánkové selfíčko na Mariánskej hore

Voľný programový modul majú ukončený aj naše skautské sestry Daniela Abrahamovská – Blik a Lea Janíková – Trielka zo 66. zboru Eduarda Korponaya. O týždeň opíšu svoje noci pri Ľubovnianskom hrade a s ukulele.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ