NOXeriál: Bear na strome!

  Program
2785

Po celotýždňovom čakaní je to tu: Tomáš Rusnačík – Bear z 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových z Kežmarku vám rozpovie o svojej prvej NOX výprave.

Bear: NOX #1 – Na strome

Ako prvú podmienku pre splnenie som si vybral spanie na strome. Postavil som si prístrešok medzi stromami . Na prácu vo výške som si vyrobil provizórny rebrík. Prístrešok som musel stavať aj po tme, nakoľko sa skoro stmievalo a bolo s ním práce na viac hodín. Vystlal som si ho smrekovými vetvami ihličia, aby sa mi pohodlnejšie spalo. Celý prístrešok bol postavený len za pomoci materiálu, ktorý som našiel v lese a špagátu a uzlovačky, ktorú som si priniesol z domu. Na noc v prístrešku som sa tešil, keďže som si ho sám postaval a bolo za ním kus práce. Noc som spokojne zvládol, hoci som sa počas nej občas budil. Na spaní v lese sa mi páči, keď nastane tma a všade je ticho. Človek môže vtedy dobre rozmýšľať, pospomínať a užívať si čaro prírody.

Nadšenec outdooru Bear v hotovom prístrešku

Ubytovanie na strome

NOX na snehu? Alebo s babetou? Pre niekoho žiaden problém, ako vám budúci utorok porozpráva Richard Dvorský – Frico zo 104. zboru Bratislava – Ružinov.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ