NOXeriál: Anika v Rumunsku!

  Program
1490

Niektorí odvážlivci sa rozhodli NOX plniť ešte netradičnejšie: napríklad Annamária Fečíková – Anika zo 66. zboru Eduarda Korponaya spala pri splne Mesiaca, no zároveň ďaleko za hranicami Slovenska.

Anika: NOX pri splne Mesiaca

Skvelý zážitok z NOXu bol, keď sme nedávno v Rumunsku spali pri splne s Mohykánom a Lenkou (neskautka), ktorej budúce deti sme už konvertovali na skautov. Veľmi sa jej náš skautský plán páčil, tak s potešením prijala túto výzvu. Toľko dobrodružstva ako s nami v tú noc si ešte nikdy nezažila…

Rumunský východ slnka

Bola pokojná jasná noc, mesiac v splne na oblohe odhaľoval svoju krásu a jemne žiaril na kukuričné rumunské polia. Keď tu zrazu sa okolo nás prehnal rumunský pouličný brešúci pes s vycerenými zubami… Boli približne dve hodiny ráno a tento nočný strážnik bol asi na obhliadke dediny. Potešenie z nepozvaných hostí ale nemal. Jasné, že sme sa preľakli a zobudili. Podarilo sa nám ho našťastie vyplašiť (alebo si skôr povedal, že na takých bláznov nemá v túto nočnú hodinu čas a šiel ňuchať niečo zaujímavejšie).

Bola to pekná a skutočne neobvyklá noc – spali sme blízko kukuričného poľa, ďaleko za domom v slivkovom sade… Bol to krásny zážitok. Rumunské psy nás nezožrali a to bola prvá výhra, druhá bola, že blchy v tom dome, kde sme bývali, ostali doma a mali sme konečne pokojný spánok bez kusancov. A už viem, čo to znamená, keď Ti niekto povie : „Dobrú noc, nech Ťa blchy štípu celú noc!“ Už to asi nebudem hovoriť…

Tento zážitok z NOXu bol jeden z najlepších! 🙂 Samozrejme je ich ešte oveľa viac, no radšej si skús prežiť svoje zážitky a pocíť NOX vo vlastnom spacáku aj TY sám! Ak si si ešte nezačal plniť NOX, tak na čo ešte čakáš? Nevieš o čo prichádzaš! Je to fakt úžasné. A okrem toho, že sa snažím plniť úlohy z tohto voľného programového modulu, hocikedy sa mi zachce, prežijem noc v krásnej nočnej prírode pod perinou hviezd len tak. Je to jedinečné!

Traja Noxáci v Rumunsku

Nezabudnite NOXeriál sledovať budúci utorok, keď Bear z 3. zboru Aničky a Bořivoja Uhrových z Kežmarku porozpráva o svojich príhodách na strome.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ