NOXeriál: Bučo na radcáku!

  Program
1480

V tejto časti NOXeriálu vám o svojom zážitku porozpráva Tomáš Buček – Bučo z 25. zboru Vodopád Žilina.

Bučo: NOX na Radcovskom kurze

Toto prespanie bolo pre mňa už druhé a uskutočnil som ho v apríli na radcovskom kurze Žilinskej oblasti. Kurz sa konal v Zákopčí (niektorí hovoria, že sa tam muchy otáčajú) v malebnom Kysuckom kraji. Výhodu som mal tú, že na tomto víkende sme sa s účastníkmi radcovského kurzu venovali skautskej praxi a mali sme dostatok času a priestoru na vytváranie prístreškov. Večer dostal každý možnosť vo svojom prístrešku prespať a využila ju zhruba polovica účastníkov. Takže som si vybral podmienku spať s účastníkmi iného radcovského kurzu. V lese nás spalo zhruba 10 a prístrešky sme mali vo vzdialenosti od 20 do 100 metrov.

Keďže som mal dostatok času na prípravu prístrešku, chcel som vyskúšať nejaký zaujímavý prístrešok ale hlavne pohodlný. Tú prvú podmienku som splnil 😀 Vytvoril som si posteľ (to ako vyzerala viď na obrázku). Vzhľadom na prudký terén som sa rozhodol pre variantu prístelky, ktorú vidíš na obrázku. Drevo som sa snažil vyberať čo najrovnejšie, pokiaľ sa dalo aj rovnakej hrúbky a ukladal som ho čo najbližšie k sebe, aby mi nevznikali medzery. Z bokov som ich fixoval, aby sa nerozchádzali. Medzery ako aj vrch postele som vystlal machom a jemnými konármi zo smrekov. Nakoniec som to prekryl klasickou vojenskou celtou, karimatkou a mal som prístelku. Poslednou vecou bolo len natiahnutie celty s rozmermi 2x3metre.

Noc bola kľudná, nepršalo,  ani moc nefúkalo. Počas noci človek najlepšie zistí, či si dobre pripravil prístelku. Môj spánok je krehký a tak som sa občas prehadzoval. Bolo to kvôli tomu, že do stredu driev som dal hrubšie drevo, ktoré ma aj cez mäkkú vrstvu machu a čačiny tlačilo do chrbta. Tam som si povedal, že nabudúce už spím na zemi 😀

Ale ináč sa spalo fajn. Zima nebola (aspoň tým, čo mali lepšie spacáky), takže ja som bol spokojný.

Teším sa na ďalšie Noxovania!

Zaujímavý, no nie úplne pohodlný prístrešok

Bučo pripravený na kvalitný tvrdý spánok. Ale ten neprišiel.

Nabudúce sa vám v NOXeriáli predstaví Annamária Fečíková – Anika zo 66. zboru Eduarda Korponaya.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ