NOXeriál začína: Bill v lejaku!

  Program
2085

Voľný programový modul NOX vyšiel ako novinka pre rangerov a roverov v roku 2016 a od začiatku sa teší veľkej obľube. V nasledujúcich mesiacoch sa môžete každý týždeň v utorok tešiť na nové NOX dobrodružstvo od nadšencov z celého Slovenska. V prvej časti nám o svojich zážitkoch povie samotný náčelník Slovenského skautingu Peter Linek – Bill.

Bill: Kompletný NOX

Milí NOXáci a milé NOXáčky,

Rád by som sa s vami podelil s mojím NOXovaním počas siedmych mesiacov od apríla do októbra tohto roku. NOX som začal plniť v apríli a to hneď zhurta základnou formou prespania  v inom kraji. Bola to noc pod širákom a nebolo von veľmi útulne. Celú noc fúkal hnusný a studený vietor.

Druhá noc v plnení NOXu sa niesla v symbole kríža. Áno, tušíte správne. Ďalšia základná forma prespania bola pri kríži. V krásnom lone martinského skanzenu pri cintoríne. Teplá noc plná ligotajúcich sa hviezd. Opäť pod širákom.

V poradí tretia noc bola počas plánovania letnej časti lesnej školy u sestričky Ariel. Tu som si splnil ročnú formu prespania. Poňal som to tak recesisticky. Prvá a jediná noc so psom J

Preklopili sme sa do mesiaca júl. Bol som pozvaný na oslavu 25. výročia skautingu v Detve. Tu som rozmýšľal, aký typ prenocovania zvolím. Postavil som si prístrešok, taký, aký si robím stále. Len tak pre istotu. Keby náhodou. Po krásnom programe a koncerte chalanov som sa pobral pod prístrešok. A zrazu: „ťuk, ťuk“ na celtičku. O chvíľku sa pustil taký lejak, že som rozmýšľal, či to celta vydrží. Neviem. Zaspal som. Do krásneho rána som sa zobudil, poobzeral a skontroloval stav prístrešku. Všetko v suchu! Základná forma prespania v daždi – úspešne splnená.

Pri piatej noci plnenia NOXu som si nevedel vybrať. August a tábory v plnom prúde. Navštívil som niekoľko táborov ale s prenocovaním asi len dva. Tak som si vybral ďalšiu základnú formu: Na tábore iného oddielu alebo zboru. Ďakujem skautom z Levoče za pozvanie na ich tábor. Tam by som si splnil viacero foriem z ponúk ale vybral som si práve tú. V auguste som tiež spal 10 nocí v Tee-pee, čo sa mi od mojich táborov už dlho nestalo. Vďačím za to mojej milovanej ženuške a mojej rodine SELŠ.

September bol čas na formu survival mode a október na ďalšiu základnú formu prespania a to v nadmorskej výške nad 1200m.n.m. Bola to trochu studená noc v Nízkych Tatrách na Lenivej. S trochou dažďa, vetra, nečasu zachádzajúceho za nechty. Ale dalo sa.

Tým som si splnil NOX a ukončil v roku 2016 túto výzvu. Nevyberal som si ďalšie freestylové formy. Robil som z tých, ktoré boli v ponuke. Veď sú dobré, vtipné a myslím, že pre každého. Len si vybrať. Už sa teším na ďalší ročník NOXu, aby som sa vrhol do jeho nového plnenia. Chcem dať aspoň o jednu noc viac ako tento rok. Mohlo by to výjsť. A čo vy? Idete do toho?

NOXu zdar!

Výbava počas júlového NOXu

V prístrešku, ktorý odolal lejaku

Na tábore levočských skautov

V ďalšej časti NOXeriálu o svojej noci porozpráva Tomáš Buček – Bučo z 25. zboru Vodopád Žilina. Ak sa chcete aj vy podeliť so svojimi NOX dobrodružstvami, pošlite krátky príbeh aj s 2-3 fotkami na mailovú adresu program@skauting.sk.

SÚŤAŽ

Podeľte sa aj vy so svojimi NOX dobrodružstvami. Pošlite krátky príbeh spoločne s 2 až 3 fotkami alebo videom na mailovú adresu program@skauting.sk. Zo všetkých prispievateľov vyberieme jedného výhercu. Zasielať príspevky môžete do 31.5. 2017.

Súťažíme o kempingovú sekeru Fiskars X7, ktorú do hry venovala firma Fiskars Slovensko.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Predseda Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ