Podklady k Poslednému vrcholu na stiahnutie

Ak sa vaši skauti a skautky pokúšajú získať programové ocenenie Medvedí skaut, budú potrebovať príručku Posledný vrchol. Stiahnite si podklady, vďaka ktorým si ho môžu začať plniť už dnes.

Na dve z troch najvyšších programových ocenení, Medvedieho i Orlieho skauta, je potrebné mať splnené stupne napredovania pre skautskú vekovú kategóriu – Skautský chodník. Jeho súčasťou sú tri časti: Prvý skaut, Neznáme cesty a Posledný vrchol.

Kým Prvý skaut a Neznáme cesty už vyšli v knižnej podobe v rokoch 2017 a 2018, príručka Posledný vrchol je predbežne naplánovaná až na vydanie začiatkom roka 2020.

Aby však vaši členovia, ktorí splnili Neznáme cesty, mohli pokračovať v plnení Skautského chodníka ďalej, môžete si obsahovú náplň Posledného vrcholu stiahnuť už dnes. Vďaka tomu môžu skauti a skautky dosiahnuť i Medvedieho skauta!

Niekoľko upozornení

• Príručka nie je jazykovo korigovaná,
  • použité obrázky sú len ilustračné,
  • je možné, že niektoré časti príručky budú zmenené.

Príručku Posledný vrchol si môžete stiahnuť cez tento ODKAZ.

Jakub Bežilla - Vegeta
Tajomník Programovej rady Slovenského skautingu.