NOXeriál: Šmolinka a Ovocka pri hrade! +VIDEO

  Program
495

Dve verné skautky z rozdielnych končín Slovenska sa stretli na štúdiách v Ružomberku a rozhodli sa, že spolu splnia voľný programový modul NOX. Tu je už ich druhý spoločný zážitok.

Šmolinka a Ovocka: NOX #2 – Pri hrade

Kde bolo tam bolo, za siedmimi horami a siedmimi dolinami stál krásny hrad, ktorý strážil zlý drak menom Kamerový systém. Dve odvážne princezné sa rozhodli tento hrad dobyť a draka skoliť. A ako to už v rozprávkach býva, aj ony mali odvážneho princa (jeho meno sa nevyslovuje), ktorý by prišiel na pomoc, ale ušiel mu posledný kôň (autobus) a preto museli týmto nástrahám čeliť zase samé.

Nakoľko sa im nepodarilo hrad úplne dobyť, pretože predsa sú krehké princezné a nie udatní rytieri, rozhodli sa, že s drakom aspoň vybabrú a strávia rozprávkovú noc pod hradom. Našli si teda miesto, ktoré sa im spočiatku zdalo bezpečné a pohodlné, avšak po hodine zistili, že im nevyhovuje a tak blúdili lesom, dedinou až našli krásny strom a to bolo presne to miesto, ktoré vyhovovalo ich predstavám. Pekne si ustlali a ľahli do postieľok (spacáčikov).

Po chvíli spánku zistili, že ich niečo tlačí do chrbta. Nie nebol to hrášok, bol to trošku väčší hrášok, mega hrášok menom Šuter. A keďže už bola hlboká noc a hrášok tam bol doslova ako prikovaný, tak nemali na výber a od únavy zaspali. Zobudil ich až plač neba, ktorý bol spočiatku príjemný, ale neskôr sa z neho stal trošku väčší lejak, ale keďže tieto princezné boli statočné, rozhodli sa čeliť aj tejto prekážke a ľahli si pod svoj baldachýn (celtu).

S prvými lúčmi slnka sa zobudili do krásneho rána, s úsmevom na tvári a hrdosťou v srdci. Uvedomili si, že princezné nerobí koruna a krásny hrad, ale odvážne skutky a dobré srdce.
Tak, milé skautky, nezabúdajte, že každá z vás je princezná aj bez korunky či krásneho hradu.

S pozdravom a podaním ľavej ruky Šmolinka a Ovocka

Druhý NOX ružomberských študentiek

Tradičná fotka s roverskou šatkou

Náš ostrieľaný NOXák Damián sa budúci týždeň vracia v plnej sile s veľkým prekvapením – prvýkrát je na fotke nielen čarokrásna príroda, ale aj on sám!

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Jakub Bežilla - Vegeta
Tajomník Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ