NOXeriál: Blik a Trielka v survival móde a ich nevydarený pokus!

  Program
432

Vždy veselá dvojica spod Tatier – Blik a Trielka – mala pred sebou neľahkú úlohu zvládnuť survival mód NOXu. Podaril sa im? A čo ich výlet na levočskú Mariánsku horu?

Blik a Trielka: NOX #7 – Survival mód

…na začiatku sme spomínali, že sme začali robiť NOX bez dočítania článku o ňom. Ten článok sme skutočne nedočítali. Prehliadli sme celkom podstatnú časť modulu – NOX SURVIVAL. No už nebolo cesty späť. Odhodlali sme sa každá osobitne vziať si zo sebou iba 6 vecí a prežiť skvelú noc v tichu a pokoji.

Trielka: Ja som na miesto prišla spoločne s mojimi rodičmi, ktorí ma vystresovali a nachvíľu som zaváhala, či som skutočne dostatočne pripravená absolvovať túto noc. Rodičia po prehováraní, aby som išla domov, odišli a ja som tam skutočne ostala sama. Prešla som ešte kus cesty a bola som na mieste. Hviezdy boli priamo nado mnou a ja som zaspávala s pokojným pocitom. O niekoľko hodín som sa zobudila na príšerné zvuky zvierat z lesa. Tento pocit, ktorý som prežívala pri týchto zvukoch, bol nič oproti pocitu, ktorý nastal hneď potom. Nastalo hrobové ticho. Potom som však po dlhšom rozmýšľaní zaspala. Nad ránom ma zobudil dážď. #nikdynevertepredpovediampočasia

Blik: Môj SURVIVAL som si nechala na veľmi zlé obdobie. Posledné novembrové dni nie sú vhodné na spanie v prírode, keď si ešte k tomu môžete zobrať so sebou len šesť vecí. Po príchode na miesto som si postavila prístrešok a keďže teplota siahala už do mínusových hodnôt, rýchlo som sa zabalila do spacáku. NOX som robila v strede týždňa a bol to pre mňa ako únik do pokojného a tichého prostredia osamote. Ráno som sa zobudila na veľmi skorý budík, aby som ešte stihla autobus do školy o 6:15. Aj keď ma pri prebudení nemilo prekvapila námraza na všetkých veciach, bola som šťastná že mám za sebou ďalšiu časť NOXu.

Blik a Trielka: Bonus – Nepodarený NOX

„Aj majster tesár sa raz utne.“
Začiatkom septembra sme sa vybrali spať do Levoče na Mariánsku horu, kde sme išli s pocitom bezpečia. Keďže sme už boli na námestí, rozhodli sme sa ísť na omšu. Nemysleli sme však na podstatnú vec – tmu. Na Mariánsku horu sme šli potme. Po ceste nám svietili iba oči zvierat z krovia. A ruja bola v plnom prúde 🙂 Rozhodli sme sa vybočiť z cesty na lúku, aby sme mali výhľad na nočnú Levoču z hora.
(Blik si fotí mesto, bol ohňostroj, všade navôkol vybraté veci z ruksaka).
„Blik, poďme preč. Čo sú to za zvuky?“
„Triel, to sú ľudia, ktorí sú hore pri kostole!“
„Blik, ale tie zvuky idú z ľavej strany.“
„Trielka, tie zvuky idú z hora…“
(jasný zvuk divej svine)
„Blik! Poďme preč!“
„Trielka, ukľudni sa!“
(KROCH KROCH – 7 metrov od nás)
Nasledoval útek pred diviakom, ktorý nás poslušne nasledoval. Po vyvrtnutí Trielkinho členku beh neutíchal, ale práve naopak nabral „grády“. Doteraz sme nevyriešili záhadu – ako sa Blik dokázala zbaliť, zapnúť ruksak, dať ho na seba a odložiť foťák počas tých 2 sekúnd pred behom?

Blik a Trielka ešte netušia, aký horor ich večer čaká

Úchvatný ohňostroj, pár sekúnd pred osudným útokom diviaka

Ak študujete v Ružomberku, ako môžete tráviť voľný čas? Šmolinka a Ovocka to majú jasné – predsa NOXom! O týždeň opäť čakajte ich zážitky s ponaučením.

Kompletné znenie podmienok pre voľný programový modul NOX nájdete po kliknutí na skauting.sk.

Jakub Bežilla - Vegeta
Tajomník Programovej rady Slovenského skautingu.
ZDIEĽAŤ