Roverway 2016: update 1.0

  Pozvánka
2028

Roverway 2016 vo Francúzsku sa nezadržateľne blíži a preto máme pre vás v tomto informačnom update dve skvelé novinky.

Tou prvou je posunutie termínu registrácie na 18. 09. 2015.

Druhou pozitívnou zmenou je, že nás francúzsky organizátor premiestnil do skupiny B, čo znamená, že účastníka bude Roverway stáť nie pôvodných 455 ale 380 EUR. Samozrejme v cene nie je zahrnuté cestovné ani náklady na reprezentačné predmety. V tejto cene je však pre účastníkov (rozumej nie IST-International Service Team) zarátané 6 dňové putovanie po krajine, ktoré je pre Roverway príznačné a robí ho iným ako iné Jamboree. Na výber je hneď zo 7-mich možností Sever, Juh, Západ, Juho-západ, Alpy, Mediterranean a Ile-de-France. Putovanie zaberie z celého podujatia šesť dní, zvyšok sa strávi v tábore, ktorý pomáha budovať IST. Nemusíte sa báť ísť aj ako IST, pracovať od rána do večera ako na táborovom predvoji sa určite nebude. Putovanie prebehne v „malých skupinkách“ po 50 účastníkov.

Roverway stránka poskytuje strašne veľa informácií pre zvedavcov v dvoch svetových jazykoch – www.roverway2016.org/en

Ak by sa ti v pátraní nedarilo tu sú priložené 2 letáky – Roverway 2016, Bulletin 1

Prečítaj si tiež:
Roverway 2016 sa blíži! (základné informácie o Roverway 2016)
Za Dobrý nápad na Roverway 2016 (spôsob ako sa na Roverway 2016 dostať zadarmo)

Prečo ísť na Roverway podľa účastníkov posledného Roverway-u 2012?

medium-roverway-2012-1

Skautujem už dlho rokov a vždy ma skauting bavil a bol som z neho nadšený. Potom sa mi ale naskytla možnosť ísť na Roverway do Fínska. A až tam som zažil ozajstné čaro skautingu. Nezáleží na tom z akej krajiny skaut pochádza, vždy s ním zažiješ kopec zábavy a môžeš sa s ním dobre porozprávať. Že sa nepoznáte alebo hovoríte každý inou rečou? To som si myslel aj ja ale po pár hodinách som si pripadal ako medzi starými kamošmi. Okrem kopy zážitkov som sa veľa vecí naučil a roverway mi naozaj otvoril oči. Ak si ešte neodvážil vystrčiť paty zo Slovenska, Roverway je učite tá pravá šanca ako začať. A uvidíš, že ťa to chytí že na to nemáš peniaze? Ani ja ale idem makať aby som mohol isť v lete 2015 do Francúzska. Tak dúfam že sa uvidíme!

Tomáš Repík – Skokan

medium-roverway-2012-3

Ak sa raz za čas vyberiete na výpravu ako ďaleko idete? Opustíte obec? Okres alebo až hranice Kraja? Bol si už na takej výprave na ktorej musíš prekročiť hranice svojej domoviny a vydať sa do neznáma? Roveway ti má ponúknuť o mnoho viac ako si myslíš. Že tvoje cudzie jazyky nestoja za reč tak prečo hovoriť keď aj tak väčšina pri komunikácií je otázkou reči tela? Určite stretneš niekoho z Slovanských krajín kde sú mnohé slová veľmi podobné alebo také isté. Z fínska som si zobral mnoho informácií aj zážitkov no je to dosť návykové. Aby ste mi to nemohli potom vyčítať ak raz ochutnáš zahraničie nedá ti to pokoja a budeš chcieť cestovať do konca svojho života a spoznať všetky kultúry sveta, lebo všetky kultúry Európy spoznáš na Roveway 2015 v Francúzkom Jambville.

Ivan Drgoň – Kliešť

Kvalitná medzinárodná akcia s bohatým programom, ktorá stoji zlomok z poplatku za jamboree. Skvela forma akcie, kde je spojene spoznávanie krajiny a tábor. Príležitosť spoznať nových ludi z celej Európy a rozšíriť svoju sieť kontaktov, s ktorými môžeš pripraviť projekt na vymenné pobyty.

Ivan Lizak – Ivan

 medium-roverway-2012-2

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ