Festival HoryZonty začína už zajtra

  Pozvánka
1313

Deviaty ročník festivalu HoryZonty bude v znamení vody, prídu rybári, polárnik aj moreplavec. Festival začína 13. novembra a potrvá do 15. novembra. Konať sa bude v priestoroch Posádkového klubu, v sobotu sa rozšíri aj do ulíc Trenčína.

TRENČÍN 12.11.2014. Ako otvárací film ponúkne festival Polárnika od režiséra Pavla Barabáša. Po filme bude nasledovať beseda so slovenským polárnikom Petrom Valušiakom. Celkovo v piatich filmových blokoch uvidia diváci tie najlepšie a na medzinárodných filmových festivaloch oceňované filmy. Festival dáva priestor aj neprofesionálnym filmárom. Do súťaže o najlepší film sa dostalo deväť snímok, víťaza vyberie porota, ale aj diváci.

Návštevníci festivalu môžu prísť aj na multimediálne prezentácie a besedy s hosťami festivalu, maďarským moreplavcom a rekordérom v plavbe cez Atlantik Gáborom Rankonczayom, poľských hydrológom Romanom Žurekom, či športovými rybármi Jaroslavom Sámelom a Petrom Procházkom.

pozvanka-horyzonty-2014-2

Gabor Rakonczay – Maďarský moreplavec. Foto: HoryZonty.sk

Priestory Posádkového klubu ponúkajú počas festivalu viaceré zaujímavé podujatia, na ktoré má prístup široká verejnosť. Okrem štyroch výstav fotografií a grafík, sú to aj workshopy. Ich účastníci sa naučia napríklad ako vytvoriť uzlíky a zaujímavé výrobky z lezeckého materiálu, či ako variť a stravovať sa v extrémnych prírodných a klimatických podmienkach.

Sprievodný program v meste má tradičné miesto v posledný deň, v sobotu 15. novembra. Tvoriť ho budú osvedčené podujatia ako vynáška pivového sudu po 105 schodoch na čas s názvom Nosičov sen, bežecké preteky Beh o Pohár festivalu a vozenie záujemcov po meste na vozíku ťahanom psími záprahmi. Viac informácii na horyzonty.sk.

Okrem prehliadky profesionálnych filmov a súťaže amatérskych filmov prináša festival aj viacero zaujímavých sprievodných akcií (Nosičov sen, Beh trenčianskou Brezinou), worshopy, besedy , prezentácie. Foto: HoryZonty.sk

Festival Horyzonty sa koná v Trenčíne od roku 2006. Zameraný je na propagáciu dobrodružného filmu, všestrannú podporu zdravého životného štýlu a podporu alternatívneho využitia voľného času. Festival je miestom stretnutí širokej verejnosti, priaznivcov horských športov a filmov, ale predovšetkým mestských ľudí a mládeže, ktorí majú radi prírodu, adrenalín a zdravý spôsob života. Okrem prehliadky profesionálnych filmov a súťaže amatérskych filmov prináša festival aj viacero zaujímavých sprievodných akcií (Nosičov sen, Beh trenčianskou Brezinou), worshopy, besedy , prezentácie. Festival navštívili ako hostia mnohí športovci, nadšenci adrenalínových zážitkov, osobnosti slovenského i svetového horolezectva ako Zoltán Demján, Ivan Gálfy, Steve Lichtag, Piotr Pustelnik, Peter Hámor a ďalší. Festival sa teší veľkému záujmu návštevníkov..

Ľuboslava Sedláková, PR Horyzonty
12.11.2014

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ