Prihlás sa na 23. svetové jamboree v Japonsku

  Pozvánka
2318

Aj slovenský kontingent sa chystá v roku 2015 na Svetové skautské jamboree do Japonska. Chceš byť jeho súčasťou?

Čo je jamboree?

Názov „jamboree“ vymyslel sir Robert Baden-Powell, zakladateľ svetového skautského hnutia. Údajne je zložené zo svahilského priateľského pozdravu „jambo“ a slova „corroboree“, pochádzajúceho z domorodých austrálskych jazykov, ktoré znamená „slávnostné stretnutie”.

V skautskom svete poznáme „veľké“ svetové skautské jamboree (World Scout Jamboree), menšie regionálne jamboree a národné jamboree. Prvé svetové jamboree sa konalo vo Veľkej Británii v roku 1920. Odvtedy sa (až na výnimky) usporadúva každé 4 roky.

23. svetové Jamboree v Japonsku

 

 

Téma jamboree: „WA: Duch jednoty“

 

Táto téma reprezentuje Japonsko a jeho kultúru. Kanji znak “和” (WA) zahŕňa mnoho významov. Je spájaný najmä s harmóniou a mierom, a tromi konceptmi; energiou, inováciou a harmóniou.

 

Termín: Utorok, 28. Júl – sobota, 8. August 2015

Miesto: Kirara-hama, Yamaguchi City, Yamaguchi Prefecture, Japan

Súradnice: N 34°01’ , E131°23’

 

Jamboree program

23. Svetové jamboree v Japonsku ponúka veľký výber atraktívneho programu. Pomocou tohto programu budú môcť skauti z celého sveta okúsiť a zažiť rozličné kultúry každej zúčastnenej krajiny na jamboree. Tento zážitok skautom umožní vyvinúť sa po fyzickej, intelektuálnej, emocionálnej, sociálnej a duchovnej stránke a to v duchu skautingu, ktorého cieľom je robiť svet krajším.

Program na jamboree začína 29. júla večer Otváracou ceremóniou a končí 7. augusta večer Zahajovacou ceremóniou. Jamboree program bude pozostávať z Modulových aktivít (Module Activities) a Života v sub kempe (Sub Camp Life). Bude to úžasná príležitosť pre skautov spriateliť sa s mladými ľuďmi z celého sveta. Téma jamboree „WA: Duch jednoty“ a tri koncepty, „Energia“, „Inovácia“ a „Harmónia“, ktoré sú súčasťou programu, slúžia taktiež špecifickým vzdelávacím účelom

Registrácia

Účasť členov Slovenského skautingu na jamboree je možná výlučne v rámci Slovenského kontingentu.

Slovenský kontingent

Národné skautské organizácie (v našom prípade je to Slovenský skauting) vysielajú na jamboree svoje kontingenty.

Každý kontingent sa skladá z:

  • Vedúceho kontingentu (Head of Contingent, HoC)
  • Organizačného tímu kontingentu (Contingent Management Team, CMT) – Veľkosť organizačného tímu je limitovaná počtom účastníkov v kontingente. Úlohou tohto tímu je pomoc vedúcemu pri organizácii kontingentu.
  • Staff (International Service Team, IST) – Každý kto sa chce zúčastniť jamboree a má viac ako 18 rokov (a nie je členom CMT alebo Unit Leader) prihlasuje sa ako IST. Staff je potrebný pre úspešný priebeh jamboree. Žiadny kontingent nesmie mať spolu viacej IST a CMT členov, ako účastníkov.
  • Účastníci (Participants) a Vedúci skupiny (Unit Leaders) – Účastníkmi sú skauti, ktorí majú v čase jamboree 14-17 rokov. Účastníci sa registrujú v skupinách (Patrol) po 9 skautov. Každá skupina je doprevádzaná 1 vedúcim skupiny, ktorý má viac ako 18 rokov. 4 skupiny tvoria 1 oddiel (Unit). Skupiny a oddiely, ktoré nedosiahnu požadovaný počet, môžu byť zmiešané spolu so skupinami a oddielmi z iných krajín.

Ako bude prebiehať registrácia v rámci Slovenského kontingentu?

Registrácia bude spustená od 1.9.2014 do 31.12.2014.

Registrovať sa môžu:

  • Skupiny účastníkov, v ktorej bude jeden vedúci skupiny (18+) a deväť účastníkov vo veku 14 – 17 rokov. (Ak sa chcete jamboree zúčastniť, ale nie je vás v zbore dosť na to, aby ste utvorili skupinu 9+1, kontaktujte nás.)
  • Skauti, ktorí majú viac ako 18 rokov a netvoria skupinu 9+1 sa registrujú ako Staff (IST).

Cena

Vzhľadom na neurčitosť ceny leteniek, ako aj kvôli hľadaniu sponzorov a vybavovaniu rôznych grantov je cena jamboree ešte stále nejasná.

Treba však počítať, že sa bude pohybovať niekde medzi 1000 – 1500 EUR.

Presnú cenu sa budeme snažiť včas upresniť.

Prihlasovací formulár

Prihláška na 23. svetové skautské jamboree Japonsko 2015

Oficiálny web slovenského kontingentu

www.jamboree.sk