Nemusíš do Ria, stačí do Ružomberka

  Pozvánka
1697

Atraktívne, športovo, kultúrne, no hlavne duchovne nabitý víkend na záver júla. Aj o tom je najväčšie stretnutie mladých na Slovensku.

Keď je Rio de Janeiro ďaleko

Za normálnych okolností by som odporúčal kúpiť si letenku do Rio de Janeira. Práve v tomto meste sa tento rok uskutočnia tradičné WYD (world youth day), alebo po našom „svetové dni mládeže“. Do svojho kalendára túto akciu zaradil aj novozvolený pápež František, podobne ako pred dvoma rokmi jeho predchodca Benedikt. Niektorí z nás si spomíname na atmosféru z roku 2011, keď dva milióny mladých zaplnili madridské letisko až do posledného miesta.

Rio je však o kúsok ďalej a keďže nie všetci Slováci môžu bežne dovolenkovať v Brazílii, organizátori pripravili skvelú alternatívu – národné stretnutie mládeže R13 v Ružomberku.

Uskutoční sa posledný júlový víkend 26.- 28. júla 2013.

Na čo sa môžeš tešiť

Koncerty, prednášky, mladí z celého Slovenska (i zahraničia), športový a oddychový program, letná pohoda, brazílska atmosféra, priatelia na celý život… Program je skutočne vyplnený. Svoje pásmo má mať aj gréckokatolícky arcibiskup Cyril Vasiľ, skaut z našej sesterskej organizácie FSE (federácia skautov Európy). Ružomberok tieto dni zažije skutočný príval života. Predpokladaná účasť je približne 3000 mladých.

Koľko ma to vyjde?

Pokiaľ sa stihneš zaregistrovať do konca júna, máš „RIO-víkend“ za 30€ vrátane stravy, bez nej to činí len 20,16€. Ak po letnom skautskom tábore nemáš organizovania ešte dosť, môžeš sa prihlásiť aj ako dobrovoľník. V tomto prípade platí pre Teba cena 20,16€ aj so stravovaním. Niektorí dobrovoľníci si môžu pobyt v Ružomberku predĺžiť aj na 5-6 dní za nezmenenú cenu (záleží od konkrétnej oblasti). Pozor! Registrácia dobrovoľníkov prebieha len do konca mája. Nech si vyberieš ktorúkoľvek možnosť, určite dostaneš omnoho viac, než zainvestuješ.

O R13 nestačí len písať, hovoriť a čítať. Treba ho aj zažiť!

Všetky ďalšie informácie získaš na webstránke www.rio13.sk.

ZDIEĽAŤ