Rovering v cudzom meste: Ako naďalej rásť?

Pozvánka
215

Vysoká škola, pracovné príležitosti, osamostatnenie sa… Sťahovanie sa do väčších miest ako Bratislava či Košice môže mať mnoho príčin. Po dlhých rokoch v menších mestách a zabehnutých koľajách môže byť presun do veľkomesta ako skok do neznáma, ktorý so sebou prináša mnohé zaujímavé príležitosti. 

Ak chce rover či roverka ostať v spojení so svojím skautským duchom, roverské patroly môžu byť tou správnou voľbou. Tieto skupiny mladých ľudí vo veku od 17 do 26 rokov ponúkajú priestor na rozvoj zručností, tvorbu nových priateľstiev a zapojenie sa do komunity. Projektov a aktivít, ktoré môžete s roverskými patrolami realizovať v meste, je mnoho – od dobrovoľníctva a sociálnych projektov až po environmentálne a kultúrne iniciatívy.

Informuj sa v miestnych skautských zboroch, či u nich fungujú roverské patroly. Ak nie, môžeš sa spojiť so skautami v tomto meste a založiť vlastnú roverskú patrolu.

Ak hľadáš spôsoby, ako sa angažovať a rozvíjať v Bratislave alebo Košiciach, tým správnym miestom pre teba môže byť Nexteria Leadership Academy (NLA). Ide o špičkový rozvojovo-vzdelávací program pre mladých ľudí do 25 rokov, ktorí sa stretávajú, vzdelávajú v oblasti leadershipu a rastú spolu.

V NLA majú študenti možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít a projektov zameraných na osobný a profesijný rozvoj. Program trvá tri roky – prvý ročník je zameraný na sebaspoznávanie a sebadôveru, v druhom ročníku sa hlbšie pozrieš na líderstvo a manažment. Tretí ročník je výnimočný – vďaka dôslednej príprave rozbehneš svoj vlastný projekt. 

Okrem toho si môžeš z palety kurzov a workshopov vybrať tie, ktoré ťa oslovia (napr. Umenie presviedčať, Etika v podnikaní, Fundraising, Budovanie návykov…). Na diskusiách spoznáš príbehy úspešných ľudí naprieč všetkými sektormi a odbormi. Celé tri roky ti bude k dispozícii osobný mentor alebo kouč. 

Foto: Náš tím, ktorý pripravil event predstavenia novej vizuálnej identity SLSK /archív Nexteria/

V NLA sa tiež kladie dôraz na budovanie sietí a získavanie kontaktov. Študenti majú vďaka projektom v praxi príležitosť pracovať v TOP firmách či organizáciách a stretnúť sa so zaujímavými osobnosťami, čo môže viesť k novým príležitostiam a spolupráci. V neposlednom rade nadobudnú cenné skúsenosti, ktoré rozžiaria každé CVčko.

„Po rokoch skautovania v malom meste na východe som chcela aj počas vysokej školy rásť a pracovať na sebe. Prostredie, ktoré mi ponúkla Nexteria Leadership Academy je veľmi podporné a obohacujúce, mám množstvo príležitostí na vzdelávanie, spoznávanie nových ľudí a rozvoj,“ hovorí Dominika, študentka druhého ročníka Nexteria Leadership Academy a skautka z 1. Oddielu Lipy Vranov nad Topľou.

Takže ak si skaut alebo skautka a ocitol/-a si sa v novom meste, neváhaj sa zapojiť do Nexteria Leadership Academy alebo roverských patrol! Prihlasovanie do NLA končí už 30. apríla a každý skaut/skautka má garantovaný postup do druhého výberového kola!

Nexteria je neziskové združenie, v ktorom pomáhajú mladým ľuďom rásť. Slovenský skauting a Nexteria spolupracujú pri napĺňaní svojich cieľov a strategických plánov.
ZDIEĽAŤ