Betlehemské svetlo prijmú farnosti po celom Slovensku

  Duchovno, Pozvánka
978

Hoci Betlehemské svetlo už oficiálne prišlo na Slovensko, svoju púť po našej krajine oficiálne začne tento víkend. Každoročnou tradíciou sú vlakové distribúcie, avšak tento rok sa množstvo farností po celom Slovensku pripravuje na oficiálne prijatie svetla počas svätých omší.

Betlehemské svetlo je jedným z najkrajších symbolov pokoja, nádeje a mieru. Práve v adventnom čase, ktorý sprevádzajú skracujúce sa dni, vydáva jasné posolstvo o tom, ako aj drobný plamienok dokáže prežiariť tmu. Aj pre veriacich je táto symbolika veľmi významná, a preto sa množstvo kňazov rozhodlo privítať Betlehemské svetlo v ich farnosti práve obradom prijatia.

Všetky sväté omše, na ktorých kňazi prijmu plamienok z Betlehema môžete nájsť na denne aktualizovanej mape Betlehemského svetla. Slávené budú 18.12. dopoludnia. Našou túžbou je, aby Betlehemské svetlo rozžiarilo sväté omše vo všetkých regiónoch a bolo čo najbližšie všetkým ľuďom. Už teraz Vám môžeme prezradiť, že napríklad v Spišskej diecéze dostanú skauti požehnanie od biskupa a následne svetlo prinesú do každej dediny v tejto oblasti.

Ak by ste aj Vy radi prijali svetlo vo Vašej farnosti, neváhajte kontaktovať Duchovnú radu Slovenského skautingu na duchovno@skauting.sk.

Nech toto drobné svetlo prinesie pokoj a nádej do Vašich rodín i životov!