Biela stuha 2012 – Údolie mamutieho klu

Pozvánka
1332

Zimný čas sa neuveriteľnou rýchlosťou blíži a s ním aj jubilejný 10. ročník Bielej Stuhy, ktorý sa bude konať 2. – 5. 2. 2012 v Banskej Štiavnici. Hádam si nemyslíte, že si to môžte nechať ujsť!

…na nekonečných pláňach siahajúcich od obzoru po obzor sa pásli nespočetné čriedy pižmoňov… …hmm teda nepásli, a v tom bol problém… Mesiac už niekoľkokrát dosiahol spln odo dňa čo naši lovci ulovili posledného pižmoňa. Heslo „v núdzi zješ aj poslednú myš“ sa postupne stal osudným potkanom obývajúcim naše pláne, a čas keď bude zjedený aj posledný potkan sa nezvratne blížil… V tom sa v našej osade zjavil čudák, nebol oblečený v tej úžasnej pižmonej kožušine, ako my, ale v nejakej divnej… z drapľavej srsti… stále niečo bľabotal o zemi hojnosti, o údolí plnom veľkých zvierat, ktoré sa nachádza mnoho dní chôdze smerom kde sa Slnko k večeru skláňa. V bruchách nám škvŕkalo, že sme od hladu všade pižmone videli, a k tomu tento čudák mal takéto divné reči. Ešte že ho náš šaman za tieto poburujúce reči podhodil šablozubím pašíkom. Prešlo však niekoľko dní a my práve dojedáme posledného šamanovho pašíka… Čo ak mal ten čudák predsa len pravdu…

Tvoj kmeň z praveku ťa očakáva 2.-5.2.2012 na pláňach Banskej Štiavnice. V týchto zimných a ťažkých časoch budeš potrebovať množstvo kožušín alebo niečo podobné aby si nedopadol ako Mamutámus, z ktorého je kus ľadu.

Takisto budeš musieť nazbierať a priniesť 22 euro kameňov za každého člena zboro-kmeňu a prihlásiť sa najneskôr do 22.1.2012 roku mamuta na www.bielastuha.modrehory.sk. Pri platbe do 8.1.2012 je cena len 20 euro kameňov, tak neváhaj a prihlás sa. V prípade otázok nás kontaktujte na jasek.a@centrum.sk.

Organizátori Bielej stuhy 2012