Pioneers like Jesus – tábor s talianskymi skautmi

  Pozvánka
1016
Foto: World Scout Bureau

Talianská organizácia katolíckych skautov organizuje medzinárodný skautský tábor, ktorý sa ponesie v duchu „Priekopníci ako Ježiš“. Cieľom je zažiť spoločenstvo, ktoré vytvára a posilňuje uvedomenie si, že patríme do rodiny katolíckych skautov a žijeme vo svetle evanjelia. Týchto 5 dní strávených so skautmi rôznych národností bude sám o sebe fantastický zážitok.

Ako účastníci budete mať možnosť spoznať inú kultúru a tradície a vzájomne si vymeniť skúsenosti či porozprávať sa o skautských hodnotách. Tiež sa pozriete na bohatstvo života vo viere a čím sa odlišujú v jednotlivých kultúrach. 

Program bude duchovne bohatý, vyplnený rôznymi zamysleniami, diskusiami, aktivitami a liturgiou. Súčasťou tábora bude tiež vyrábanie či už typických skautských stavieb, ako je kuchyňa, stan či stožiar, ale aj stavieb náboženského charakteru, ako napríklad oltár.

  • Miesto: Spettine (PS), Taliansko (hodina cesty od Milána)
  • Termín: 13. 17.6.2022
  • Kto: účastníci skauti a skautky (ročník 2006 – 2007), vedúci 18+, skauti, ktorí budú autentickými svedkami viery a ktorí chcú vo svete šíriť lásku a mier
  • Jazyk: primárne anglický, ale aj francúzsky a španielsky
  • Poplatok: 60€ (zahŕňa aj presun z Piacenzy na miesto táborenia)

Deadline na  prihlásenie: 31.4.2022

V prípade záujmu napíšte na platkovalivia@gmail.com.