Si ranger, rover alebo dospelý skaut? Poď na  iSCOUT!

  Pozvánka
1722

Čo je to iSCOUT?

Je to medzinárodná internetová skautská hra určená pre starších skautov, plná tímovej práce, hier, kreatívnych úloh a hlavolamov. Perfektná karanténová alternatíva skautskej akcie. Tvoj tím pohne nielen rozumom, ale aj kosťami. Nenechaj sa odradiť tým, že to virtuálne – ročník 2022 ťa vezme na cestu okolo sveta!

Ako sa hrá?

Tvoj tím je zložený z 8 – 25 ľudí. Čím viac, tým lepšie!

Prvá časť tímu plní interaktíve úlohy, ako napríklad: postav si v obývačke stan a vybav ho všetkým, čo potrebuješ v karanténe alebo natoč video ako robíš bubliny pomocou úst. Za každú splnenú interaktívnu úlohu si môžete kúpiť dve cestovné otázky.

Druhá časť tímu hľadá na internete odpovede na tieto cestovné otázky, ako napríklad: V Anglicku je kus americkej pôdy. Kde? Alebo: Chlapec dostal darček k desiatym narodeninám a použil ho na neďalekom poli. Našiel ešte väčší, aj keď o niečo starší darček. Kde? (odpoveď)

Hru vyhráva tím, ktorý správne odpovie na najviac otázok o cestovaní.

Iné úlohy a otázky si môžeš pozrieť v archíve.

Kedy sa koná a koľko stojí?

Na večer plný akcie sa môžeš tešiť  5. marca 2022 od 19:00 do 23:00.

Registračný poplatok je čisto dobrovoľný. Väčšina skautov platí symbolické 1€ na osobu, no akcia je otvorená pre každého bez ohľadu na veľkosť príspevku!

O nášivke

iSCOUT je akcia známa krásnymi nášivkami.

Ročník 2022 sa nenechal zahanbiť a k dispozícii má rovno 2 typy nášiviek: kruhovú nášivku alebo tzv “menovku”. Každá kruhová nášivka stojí 1,95€. Menovky stoja 3€ za 5 kusov.  Pozor! Ak si nášivky objednáš spolu s registráciou, nemusíš platiť poštovné!

Čo potrebuješ?

  • znalosť angličtiny
  • Tím 8 – 25 skautov vo veku 16+
  • Notebook
  • Smartfón na fotenie a videá
  • Priemerné internetové pripojenie
  • Veľa kreativity, trpezlivosti a odhodlania!

Registruj seba a svoj tím už dnes TU! 

Povedali o iSCOUT

„Minulý ročník sme sa s kamošmi z oblasti zapojili do iSout, pretože sme spolu chceli tráviť čas aj napriek zúriacej pandémii. Páčil sa nám medzinárodný rozmer celej súťaže, príležitosť užiť si spolu kopu online zábavy a bonusom bola aj fakt krásna nášivka. Organizátori mali celú súťaž parádne pripravenú a náš tím si celý večer neskutočne užil aj napriek tomu, že naše skóre nebolo práve najvyššie. iScout určite odporúčam všetkým ktorí sa chcú zabaviť, skautsky vyžiť, sú súťaživí a k tomu všetkému chcú získať aj inšpiráciu pre skautskú činnosť v online priestore.“

Škorica, 23. zbor Nitrava

 

„Podujatie iScout bolo pre mňa obrovským zážitkom. Som veľmi rád, že sa práve skauting dokázal preniesť do akejsi ,,online“ podoby a že sa vôbec niečo takéto podarilo zorganizovať. Samotné plnenie úloh nebolo jednoduché, no mohli sme si precvičiť našu kreativitu, kritické myslenie, ale aj geografické vedomosti. Priebeh tohto podujatia bol u nás v tíme veľmi pohodový, niekedy aj hektický, každopádne verím, že sme si ho všetci užili. A samozrejme, určite sme naším výsledkom prekonali sami seba.“

Maroš, 23. zbor Nitrava