Novinky v Skautskom inštitúte na Slovensku

  Pozvánka
607

Novotiny, radosť a ešte viac! Inštitút vám okrem online a offline jesenných podujatí prináša aj jedinečnú príležitosť stať sa jeho súčasťou. Ak nás náhodou nestíhate sledovať, tak Vám to, samozrejme, odpustíme. Jesenný vibe nám však šepká do uška, že nadišiel ten správny čas začať.

Novembrový program

AKO PÍSAŤ CHYTĽAVO

  • Streda 3.11. o 19.00h, online workshop

Textov je všade priveľa, ale koľko z nich sa dá naozaj čítať? Z koľkých by mohla vzniknúť kniha, článok? Naučili nás písať gramaticky správne, ale písať, skutočne písať, vie len málokto. Zaujať po prvej vete, šetriť slovami ale udržať myšlienku, ponúknuť čitateľovi skutočný umelecký zážitok, vyžaduje, samozrejme, prax. 

Začnite s tréningom v interaktívnom online workshope, ktorý sme si pre Vás pripravili v spolupráci s Demagog.sk!

Aktuálne je kapacita pre workshop plná, v prípade uvoľnenia miest budeme informovať na FB stránke Skautského inštitútu na Slovensku a v udalosti.

PANDÉMIA A DETSKÁ DUŠA

  • Pondelok 15.11. o 19.30h, online diskusia

Ako sa takmer dva roky pandémie podpísali na duševnom zdraví detí? Všimli ste si nejaké zmeny na správaní vašich detí, v oddiele alebo rodine? Žijeme bezpochyby vo veľmi náročnej dobe a tí najmenší toho musia spracovať viac, ako si vieme sami predstaviť. Poďte sa porozprávať so psychologičkou a terapeutkou detskej duše Luciou Jakabovou o tom, ako im v tom môžeme pomôcť.

Nové príležitosti

(zo)Buď SI

Dôkazov, že v skautingu sa dá dobrovoľníčiť aj inak ako v rámci činnosti s deťmi, je mnoho: člen rady či kruhu, oblastného radcovského tímu, organizovanie národných podujatí, člen oblastnej rady… Možností je mnoho a my k nim pridávame ďalšie! (zo)Buď SI! Skautský inštitút Ťa potrebuje! Sleduj naše sociálne siete, odoberaj newsletter a v najbližšom čase sa dozvieš viac o tom, prečo potrebujeme práve Teba.


Skautský inštitút na Slovensku je platforma, kde sa prelínajú hodnoty skautského hnutia s témami, ktoré rezonujú v spoločnosti a v miestnych komunitách. Cielene sa zameriava na také trendy a témy, ktoré majú v sebe potenciál pozitívne rozvíjať Slovenský skauting.