Zažime stretnutie s pápežom Františkom spolu a skautsky

  Pozvánka
1138

Určite ti neunikla informácia, že sa k nám na Slovensko chystá vzácna návšteva. Po dlhých rokoch je tu príležitosť stretnúť pápeža, celosvetovo vplyvnú osobu, lídra, ktorý nám skautom môže ponúknuť inšpiráciu pre funkcie činovníkov ale i všeobecne v rámci duchovného rozmeru skautingu.

Pozývame ťa na stretnutie mládeže s pápežom Františkom, ktoré sa uskutoční 14. septembra v Košiciach na štadióne TJ Lokomotíva. Je to pre nás jedinečná príležitosť reprezentovať Slovenský skauting, jednu z najväčších mládežníckych organizácií. Ukážme, že vychovávame aktívnych mladých ľudí so záujmom o verejné veci. Zažime živú atmosféru podujatia spolu a skautsky ako účastníci.

Program stretnutia mladých na štadióne bude od 11:00 hodiny do príchodu pápeža a pokračovať bude aj po jeho odchode, až do 20:00 hodiny. Hlavný program s pápežom na štadióne bude od 16:45 do 18:00 hodiny. V programe budú zaujímaví hostia: MaranaTha Prešov, Dominika Gurbaľová, eSPé a Godzon projekt, Janais, Katka Koščová, Martin Husovký, Komajota, Dávid Janočko, Lamačské chvály, Sima Magušinová ako aj Zbor sv. Cecílie a priatelia. Ďalej zaznie aj prekvapenie v podobe hymny zloženej špeciálne pre túto príležitosť.

Ak ešte stále váhaš, prečítaj si posolstvá pápeža Františka, ktoré venoval práve nám skautom.

Rozlišujúcim znakom všetkých skautov je ľalia. Je to symbol, ktorý označuje sever na kompasoch a v starých námorných mapách. Pripomína, že skauting chce formovať mužov a ženy, ktorí otvárajú cesty smerom k výšinám a udržiavajú si správnu trasu, cestu dobra. Nezabudnite: dávajte, a takto stále vpred; nie v túžbe vlastniť, ktorá ťa vedie vždy vzad. „Dávajte a dajú vám.“

František

 

Rozhodnutím sa pre cestu daru sa stávame aktívnymi občanmi, ako hovorieval váš zakladateľ Baden Powell. Dnes je to veľmi dôležité: Pán nehľadá iba ľudí, ktorí sú za dobro, nielen toto, ale Pán hľadá ľudí, ktorí konajú dobro!

František

 

U mnohých dospievajúcich a mladých má zvláštnu príťažlivosť kontakt s prírodou. Sú citliví na ochranu životného prostredia, ako je to v prípade skautov a iných skupín, ktoré organizujú dni v prírode, tábory, prechádzky, výlety a kampane za ochranu životného prostredia.

František

Už vieš, kde budeš 14. septembra? Ak si sa rozhodol pre skautskú spoločnosť na tomto veľkolepom podujatí, vyplň náš FORMULÁR. Príď do Košíc na jedno z miest stretnutia so skautským koordinátorom a pripoj sa k nám.

Na výber máš z nasledujúcich možností pripojenia sa ku skautom:

  • o 8:45 pred vlakovou stanicou v Košiciach,
  • o 9:15 pri vstupe A pred štadiónom TJ Lokomotíva.

Doplňujúce informácie:

  • Na podujatie je nutné sa individuálne registrovať prostredníctvom oficiálnej stránky podujatia.
  • Podmienkou účasti je plná zaočkovanosť podľa platných pravidiel.

Pripomíname aj iné formy účasti na návšteve pápeža Františka na Slovensku, ako napríklad formou dobrovoľníctva, či vzdialenej účasti na podujatí, ktoré sú zhrnuté v tomto článku.

V prípade otázok prosím kontaktujte Bruno Jakubov na bruno.jakubov@gmail.com.

ZDIEĽAŤ