Krištáľovo čistá voda, nádherné prostredie a bezpečný tok. To je splav rieky Salza

  Pozvánka, Promo
1354

Najobľúbenejšia rieka v Rakúsku, so širokým spektrom „terénov“ na učenie sa i riadnu zábavu. Krištáľovo čistá voda, nádherné prostredie a bezpečný tok rieky, to je láska na prvý splav.

Prvý deň dáme horný úsek WW I, na naučenie sa, zopakovanie si techniky pádlovania, záchrany a pod. Na 2. deň sa presunieme na stredný úsek WW II, kde si zdokonalíme techniku a užijeme viac zábavy na divokejšej vode. Tretí a štvrtý deň skúsime kaňon a WW III, čím dodáme nášmu tripu tú povestnú čerešničku na torte.

Predbežný harmonogram by bol takýto: Prvý deň doobeda dáme stretko v kempe nad Wildalpenom, zabezpečíme si ubytko, rozdelíme materiál a poobede už sadáme na vodu. Druhý a tretí deň sme na vode a komu sa bude chcieť, tak po splave si vyrazíme do okolia, napr. roklina Wasserlochklamm, skanzem Mendligtal, či pozrieme Wildalpen alebo zregenerujeme v prírodnej saune alebo kúpalisku.

Posledný deň predobedom splavíme najatraktívnejší úsek Salzy, zlepencový kaňon s úžasnou vodou, okolo obeda končíme, balíme veci a vyrážame spať. Pár hodín cesty domov a super krásny víkend za nami…

Náročnosť

Ak máš základné vodácke zručnosti, resp. si priemerne šikovný a absolvuješ náš rýchlokurz geniality, tak sa niet čoho obávať… V lete za malej vody to zvládnu aj deti už od cca. 14 – 15 rokov.

  • CENA: 145 €/osoba (min. počet účastníkov 8)

V cene štvordňového tripu je zahrnutá komplet výbava a výstroj na vodu (člny, padla, prilby, vesty, nepremokavé vaky na vodu, neoprény, neotopánky, vodácke bundy…), prepravu na mieste a inštruktori, poplatok za splav rieky, poistenie CK proti úpadku, poistenie zodpovednosti za škodu a organizácia akcie.

Nie je tam Vaše poistenie, cesta, strava, ubytovanie…

  • Ubytovanie: k dispozícii je spanie v stanoch, ktoré je potrebné si vziať so sebou, v príjemnom prostredí rodinnej farmy nad Wildalpenom (cena cca. 10 €/noc). Pre pohodlnejšie nátury je možnosť rezervovať si komfortné spanie na izbe v podkroví (cena cca. 26 €/noc s raňajkami) alebo pre ucelené partie je k dispozícii vkusne prerobená stodola „Matrazenlager“ so obývacou kuchyňou a spacím letiskom v podkroví (cena cca. 12 €/noc). „Lepšie spanie“ je však potrebné objednávať s veľkým predstihom.
  • Strava: Strava je na každom z nás, kto si čo donesie… ale ideme do civilizovanej krajiny, v neďalekej obci sú dokonca aj potraviny. Dôležité je mať niečo na raňajky a počas splavu (müsli tyčinky, keksy a pod., teda niečo čo nie je nutné nevyhnutne natierať na chleba, variť…) Večer bude čas skočiť sa najesť alebo niečo ukuchtiť na variči…
  • Poistenie: Nakoľko ide o výkon adrenalínovej činnosti, odporúčame vybaviť si cestovné poistenie. Najlepšie pre takéto aktivity je poistenie cez Alpenverein. V prípade iných poisťovní pri vybavovaní poistky nezabudnite spomenúť, že idete na vodu do obtiažnosti WW III.
  • Termíny: 29.7. – 1.8. 2021, 5.8. – 8.8.2021, 11. – 14.09. 2021 (ak Vás bude min. osem, môžete si zvoliť aj vlastný termín…)
  • Kontakt: V prípade záujmu kontaktujte Martina Kovalika na martin.kovalik@skauting.sk.
Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ