Zahraničné novinky 6/2021

  Pozvánka, Zahraničie
961

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Svetové jamboree 2023 – Kórea

Najbližšie svetové jamboree bude o dva roky a my sa začíname rozhliadať po HoCovi (vedúci kontingentu). Hľadáme mladého ambiciózneho lídra, ktorý sa nebojí výziev.

Stay tuned na ďalšie informácie vo Zvestiach a na našom skautskom webe.

Medzinárodný e-camp pre dievčatá

Juhokórejské skautky organizujú medzinárodné online táborenie. Je to už osemnástyročník tejto zaujímavej akcie, ktorá musela byť, bohužiaľ, presunutá do online priestoru. Chceli by prepojiť skautky rôznych kultúr, vytvoriť nové medzinárodné priateľstvá a spoločne sa zabaviť pri online aktivitách.

Účastníčky si budú môcť upravovať svoj profil, v ktorom sa im za splnené úlohy budú zbierať online nášivky. Budú môcť chatovať so zahraničnými skautkami, plniť denné úlohy aj veľké misie, navštívia online WAGGGS svetové centrum a veľa ďalšieho.

  • Dátum: 1. — 20.8. 2021
  • Miesto: online
  • DEADLINE: 10.7. 2021

V prípade záujmu kontaktujte zahraničnú tajomníčku na international@skauting.sk.

Bundeslager – Nemecké národné Jamboree

Vyskúšajte si stanovanie v povestných nemeckých čiernych jurtách a zúčastnite sa veľkej medzinárodnej akcie pre 5500 účastníkov.

V prípade záujmu kontaktujte zahraničnú tajomníčku na international@skauting.sk.

WAGGGS svetové centrá ONLINE

Už takmer rok sú všetky svetové WAGGGS centrá zavreté a chvíľku potrvá, kým budú opäť verejnosti dostupné. Avšak, tento február môžeš akékoľvek z nich navštíviť ONLINE. Stačí kliknúť SEM a vybrať si, kam sa vydáš na návštevu. Pozor! Niektoré „prehliadky“ sú platené. No nájdeš aj vstupy zdarma.

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ