Novinky zo Skautského inštitútu

  Pozvánka
883

„Ahoj, ahoj slunko, jsem rád že tě vidím.
Doma mi bylo smutno, a tak jsem zase vyšel mezi lidi…”

J. Nohavica

Nebojte sa chytiť známeho českého textára za slovo (samozrejme v súlade s aktuálnymi opatreniami). V Skautskom inštitúte sme si pre vás pripravili 6 dokrútok o kultúre, ako ju ešte nepoznáte… ale spoznáte na najbližších potulkách!Víta vás májové slnko v Inštitúte.

Májový program

NEZNÁME VODY VODNÉHO SKAUTINGU

  • Utorok 18. mája o 19:00, diskusia

Tiež vás to s pomalým príchodom leta ťahá k vode? Ak vás láka kombinácia vody a skautingu, pozývame vás na diskusiu s hlavným kapitánom vodných skautov, Miroslavom „Greenom“ Hrivňákom. Rozprávať sa budeme o počiatkoch aj súčasnosti vodného skautingu.

„EKO“ NA SKAUTSKÝ TÁBOR

  • Nedeľa 23. mája o 18:00, workshop

Zaujíma vás, ako tábory realizovať s čo najmenším negatívnym vplyvom na prírodu, ktorá je nám počas niekoľkých týždňov domovom?

Pridajte sa k interaktívnemu workshopu pod taktovkou tímu Skauti myslia globálne!

VYBERÁME Z ARCHÍVU
POVEDZ KULTÚRE, ŽE JE ÚŽASNÁ

  • Dokrútky

Už ste počuli o našom malom online projekte?
Slovensko je na kultúru nesmierne bohaté, ale málokto vie o všetkých pokladoch, ktoré v skutočnosti skrýva.

Nechajte sa uniesť šiestimi krátkymi dokrútkami o slovenských kultúrnych klenotoch v réžii skautov i neskautov zo šiestich rôznych slovenských regiónov.

A hlavne, inšpirujte sa na budúce výlety! Nechať si fúknuť vietor do plachiet, zmeniť prostredie, a ešte sa aj čosi naučiť… hm, to znie ako plán! 🙂

Všetky záznamy si môžete pozrieť na našom YouTube kanáli.

EŠTE NÁS NESLEDUJETE?

Teraz je správny čas začať.


Skautský inštitút na Slovensku je platforma, kde sa prelínajú hodnoty skautského hnutia s témami, ktoré rezonujú v spoločnosti a v miestnych komunitách. Cielene sa zameriava na také trendy a témy, ktoré majú v sebe potenciál pozitívne rozvíjať Slovenský skauting.