Aprílové novinky zo Skautského inštitútu

  Pozvánka
1302

Veľký mesiac, veľké veci. Skautský inštitút na Slovensku ani trochu nezaostáva (čo nás, mimo iné, veľmi teší).

Aj keď nás asi najviac vnímate cez online eventy, jednou z našich najväčších výziev bola príprava podkladov za Inšitút do Strategického plánu Slovenského skautingu. Prinášame malú ochutnávku, našu víziu.

Skautský inštitút na Slovensku je platforma a zároveň nástroj, prostredníctvom ktorého sa prelínajú hodnoty skautského hnutia s témami, ktoré rezonujú v spoločnosti a v miestnych komunitách. Skautský inštitút sa cielene zameriava na také trendy a témy, ktoré majú v sebe potenciál pozitívne rozvíjať Slovenský skauting, a zároveň Inštitút dôstojne reprezentuje Slovenský skauting navonok.

Lucka Demková,
koordinátorka SI na Slovensku

Aprílový program

RAKOVINA A JEJ PREVENCIA

  • Streda 14. o 19:30, diskusia

Všetci sme už o nej počuli, ale čo o nej vieme? A čo na to naše telo? Vieme znížiť riziko jej vzniku? Aj o nových liečebných metódach sa porozprávame so špičkou v obore.

POVEDZ KULTÚRE, ŽE JE ÚŽASNÁ

  • Nedeľa – piatok 18. – 23. o 19:00, dokrútky

Prechádzky len v okrese, aká to škoda… Ej, to teda! Máme pre vás malé prekvapenie: 3 pamiatky UNESCO a 3 v zozname návrhov. Čo deň, to stlastný kultúrny zážitok v réžii SI na Slovensku.

SVÄTOJURAJSKÝ OHNÍČEK VOL. 2

  • Sobota 24. o 19:30, koncert

Svätý Juraj – patrón skautov, klope na dvere! Vsádzame na istotu: nenechajte si ujsť virtuálny oheň s tou pravou skautskou atmosférou v podaní roverov zo 104. zboru!