Zahraničné novinky 4/2021

  Pozvánka, Zahraničie
1390

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

Octagon – Írske jamboree

Írske skautky, organizujú trojdňové online jamboree plné zaujímavých hier, súťaží a eventov.

  • Dátum: 31.7. – 2.8. 2021

Akcia je určená pre všetky členky WAGGGS, každej vekovej kategórie.

Ak sa chcete akcie zúčastniť, ozvite sa nám na international@skauting.sk a pošleme vám ďalšie informácie.

Youth Wave Project

Ak je vám blízka téma SDGs, chceli by ste sa v nej viac vzdelať a zároveň spolupracovať na medzinárodnom projekte, toto je ponuka pre vás. 3 týždne v poľskom Gdansku počas leta. Worshopy, diskusie, projekty pre miestne komunity.

Ak sa chcete zúčastniť alebo máte nejaké ďalšie otázky, píšte na international@skauting.sk.

Svetové jamboree 2023 – Kórea

Najbližšie svetové jamboree bude o dva roky a my sa začíname rozhliadať po HoCovi (vedúci kontingentu). Hľadáme mladého ambiciózneho lídra, ktorý sa nebojí výziev.

Stay tuned na ďalšie informácie vo Zvestiach a na našom skautskom webe.

Estónske národné jamboree

Akcia sa zatiaľ stále plánuje, tak znova píšeme o Estónskom jamboree 🙂

  • Dátum: 10. – 17. júl 2021
  • Miesto: Tagametsa
  • Pre koho: Účastníci 12 – 17 rokov, vedúci patroly a IST 18+
  • Cena*: Účastnícky poplatok 200 € pri registrácii do 31. júna; 250 € od 1. júla 2020/ Vedúci patroly a IST 187.5 € (koniec prihlasovania pre IST je 31. júna 2021)

Estónske národné jamboree sa bude diať v skautskom kempe situovanom uprostred magických estónskych lesov. Téma akcie je „Kaheksakand“ – slovo, ktoré označuje tradičnú estónsku ľudovú výšivku a v rámci programu sa môžeš tešiť na dobrodružstvo. Každý deň bude mať svoju vlastnú tému a program s ňou spojený (od lukostreľby cez vodné aktivity, golf, prekážkové dráhy a omnoho viac). Samozrejmosťou sú aj večerné táboráky. To všetko sľubujú skauti z Estónska, ktorí ťa srdečne pozývajú na nezabudnuteľné dobrodružstvo!

WAGGGS svetové centrá ONLINE

Už takmer rok sú všetky svetové WAGGGS centrá zavreté a chvíľku potrvá, kým budú opäť verejnosti dostupné. Avšak, tento február môžeš akékoľvek z nich navštíviť ONLINE. Stačí kliknúť SEM a vybrať si, kam sa vydáš na návštevu.Pozor! Niektoré „prehliadky“ sú platené. No nájdeš aj vstupy zdarma. 🙂

Výročná správa WOSM

Zaujíma vás, čo sa dialo vo WOSM minulý rok? Alebo by ste chceli vedieť, koľko členov aktuálne svetová skautská organizácia má? Aké akcie bežali aj napriek korone a aké projekty sa vďaka skautom vo svete uskutočnili?

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ