Leto v zahraničí

  Pozvánka, Zahraničie
1407

Aj tebe sa už cnie za cestovaním? Medzinárodné akcie sú aj toto leto zrušené a najbližšie sú v nedohľadne budúceho roka. Zatiaľ môžeš len smutne pozerať z okna a predstavovať si, aké by to na takom jamboree mohlo byť. Nezúfaj však, Zahraničná rada má pre teba predsa len jednu neodolateľnú cestovateľskú ponuku.

Aby sme nezavádzali, nejedná sa o veľmi exotickú ponuku. Ponuka totiž prichádza od našich bratov z Čiech. Je pravdou, že to nie je to najvzdialenejšie zahraničie, aké si vieš predstaviť, avšak práve to môže byť skvelou príležitosťou, obzvlášť v týchto časoch.

Má to hneď niekoľko výhod

  • Začiatočníci – pokiaľ ste ešte na žiadnej zahraničnej akcii neboli a máte stres sa niekam vybrať, letný tábor v Čechách je skvelou príležitosťou na rozjazd. Zistíte, ako to pri zahraničných akciách chodí a či je to niečo pre vás.
  • Angličtina – ak si nie ste istí svojou angličtinou, začnite zľahka u našich bratov. Nemusíte sa báť, že si nebudete rozumieť a predpokladám, že keby ste veľmi chceli, budú ochotní s vami komunikovať aj v angličtine.
  • Financie – nebudeme si klamať, je to omnoho lacnejšie než iné zahraničné príležitosti. Väčšina táborov od vás požaduje iba nejakú malú sumu za stravu a cestovné do Čiech vás draho nevyjde
  • Rodičia – ak máte potrebu cestovať, ale tiež máte starostlivých rodičov, pravdepodobne vás skôr pustia do Čiech na tábor ako do Estónska na jamboree.

V tomto pdfku nájdeš zoznam českých táborov, ktoré budú radi, keď na ne sám alebo so svojou skautskou družinou, roverskou patrolou či kamošmi zavítaš. Stačí si vybrať a ozvať sa priamo Čechom na adresu uvedenú v pdfku alebo nám na e-mail ic.wosm@skauting.sk.

Čas máš do 31. marca. Tak nad tým zbytočne nepremýšľaj a skús cez leto niečo nové.

P.S.: PDF je v angličtine, lebo bolo rozposielané aj do iných krajín. 😉

Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ