Stredoeurópske jamboree opäť na Slovensku. Už v lete 2024

  Pozvánka, Zahraničie
2893
Stredoeurópske jamboree na Slovensku. Rok 2012. Foto: Radovan Stoklasa

Áno, vidíš správne. Prichádza čas, kedy sa táto obľúbená skautská akcia vracia na Slovensko. Nastal čas začať hľadať vedúceho Stredoeurópskeho jamboree (CEJ) 2024. Budeš ním práve ty?

Možno sa zdá, že času je ešte dosť, avšak nie je tomu úplne tak. Zorganizovať akciu takýchto rozmerov netrvá pár mesiacov. Preto pomaly nastáva čas, aby sa niekto postavil do vedenia akcie.

Tvojou úlohou nebude zorganizovať celé jamboree. Nie. Predpokladáme, že zostavíš tím, ktorý ti s celou organizáciou pomôže a doplní tvoje nápady a slabé miesta. Tvojou úlohou bude neskôr hlavne manažovať tento tím. Vieme, že zohnať kvalitných ľudí nie je vždy jednoduché, skúsime ti pomôcť ako budeme vedieť.

Okrem členov tohto tímu ti bude nápomocný pridelený supervízor, rady Náčelníctva Slovenského skautingu (zo začiatku najmä Zahraničná) a tiež „Advisory group“ – skupina zástupcov z V4, ktorá má kontrolnú, ale tiež poradnú funkciu.

V tejto chvíli hľadáme dobrovoľníka, avšak predpokladáme, že rok/rok a pol pred konaním jamboree bude pozícia vedúceho podujatia platená podľa dohody a časovej náročnosti pozície.

Čo od kandidáta očakávame?

  • Skúsenosť s organizovaním veľkých akcií na pozícii vedúceho alebo ako súčasť hlavného organizačného tímu
  • Skúsenosť s medzinárodným jamboree
  • Časové možnosti – zo začiatku max. 20h/mesačne, zodpovedný prístup a odhodlanie
  • Schopnosť viesť a organizovať tím a počúvať názory ostatných
  • Schopnosť spolupracovať so skautskou organizáciou a určeným supervisorom
  • Komunikačnú znalosť angličtiny
  • Chuť priniesť nové nápady a ľudí na národnú úroveň

Naposledy sa Stredoeurópske jamboree konalo na Slovensku v roku 2012.
Foto: Marián Suvák

Základné informácie

Bežne sa koná v období júl-august, ideálne na prelome týchto mesiacov.

Trvá okolo 8 – 10 dní, záleží na rozhodnutí organizátorov. Treba však rátať, že 2 dni slúžia na príchod a odchod.

Veľkostne sa pohybuje od 800 do 1500 účastníkov a 200-400 IST (international staff team) a CMT (vedenia kontingentov). Avšak rovnako to záleží od okolností a rozhodnutia organizátorov.

O mieste konania taktiež rozhoduje organizačný tím, avšak treba brať ohľad (okrem iného) aj na logistickú dostupnosť pre účastníkov z ostatných V4 krajín.

Povzbudenie na záver

Organizovať Stredoeurópske jamboree nie je jednoduché, je to veľká výzva. Zažili sme rôzne CEJká, lepšie aj horšie. Nemusíš sa báť, nebudeš v tom sám. CEJ nebude len tvojím projektom. Je to akcia celého Slovenského skautingu, nenecháme ťa v tom!

Ak ťa táto ponuka zaujala alebo máš akúkoľvek otázku, neváhaj sa ozvať na international@skauting.sk a zistiť ďalšie podrobnosti.

Členka Náčelníctva pre oblasť Hierarchia, Procesy a Dokumenty
ZDIEĽAŤ