Marec v Skautskom inštitúte

  Pozvánka
1054

Privítajme jarnú rovnodennosť vo veľkom štýle! Tajuplné pražské uličky, výstup z diskusií o alkohole a skautingu či skvelý rozhovor o tom, prečo je online štúdium náročné naozaj pre všetkých. To všetko vám prináša jarné slnko Inštitútu.

Program na marec 2021

DISKUSIA S AUTOROM: VOJTĚCH MATOCHA – PRAŠINA

  • Streda 17. 3. o 19:30, online diskusia

Prašina – tajomná časť Prahy, kde nefunguje nijaká elektronika. Prečo je to tak a akí ľudia tam vlastne žijú? Čím je táto kniha výnimočná? Aj tieto otázky sa budeme pýtať spisovateľa Vojtěcha Matochu.

Pri príležitosti Dňa učiteľov:
UČÍM ROK ONLINE. ZVLÁDNEM EŠTE VIAC?

  • Pondelok 29. 3. o 19:00, online diskusia

Na školstve zanechala pandémia viditeľný podpis. Vyučovanie na diaľku je výzvou nielen pre študentov, ale aj pre vyučujúcich či riaditeľov školy. Drahí učitelia, ako sa vám darí pokračovať?

Na túto otázku nám odpovedia dve skvelé dámy, pani Anna Rosinová, ktorá učí prostredníctvom projektu Teach for Slovakia na Základnej škole v Handlovej a Martina Sršňová, učiteľka na Základnej škole v Senci. Moderuje Pavol Šveda – PiTT, vysokoškolský pedagóg na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

VYBERÁME Z ARCHÍVU:
ZÁVISLOSTI A ICH PREVENCIA

  • Streda 10. 3. o 19:00, online diskusia

Závislosti ovplyvňujú nielen životy tých, ktorí so závislosťou bojujú, ale aj ich blízkych. Kde sa vlastne berú? Ako ďaleko má jeden pohár vína alebo neškodné vyskúšanie šťastia na automatoch od závislosti na alkohole či na hazardných hrách? A vieme urobiť niečo pre to, aby sme im predchádzali?

Porozprávali sme sa s psychiatrom a riaditeľom Centra pre liečbu drogových závislostí, pánom MUDr. Ľubomírom Okruhlicom, CSc. a klinickou psychologičkou, pani PhDr. Zuzanou Kamendy, PhD.  Na záver diskusie sme privítali Náčelníka Slovenského skautingu Jána Mitríka – Gekona, ktorý nám objasnil výstupy Náčelníctva Slovenského skautingu k minuloročnej téme Alkohol a skauting.

Nestihli ste sa zúčastniť diskusie? Žiadny problém.

EŠTE NÁS NESLEDUJETE?

Teraz je ten správny čas začať.

  • Už viete, prečo sme vlastne vznikli? Odkiaľ-pokiaľ siahajú naše sny a vášne? Prečítajte si o nás viac.
  • Ak chcete mať lepší prehľad o našich podujatiach, prihláste sa na odber nášho newslettera.
  • Sledovať nás môžete aj na sociálnych sieťach – Facebook a Instagram.

Skautský inštitút na Slovensku je platforma, kde sa prelínajú hodnoty skautského hnutia s témami, ktoré rezonujú v spoločnosti a v miestnych komunitách. Cielene sa zameriava na také trendy a témy, ktoré majú v sebe potenciál pozitívne rozvíjať Slovenský skauting.