Zahraničné novinky 2/2021

  Pozvánka, Zahraničie
870

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

HoC na CEJ 2022

Je tu posledná možnosť zaslať prihlášku o kandidatúru na Šéfa kontingentu. Viac o tejto prestížnej ponuke nájdete v článku Hľadá sa vedúci kontingentu na Stredoeurópske jamboree do Česka.

Foto: Miroslava Petrášová
Foto: Miroslava Petrášová

Dobrovoľníctvo na Kaprálovom mlyne

Do skautského centra kúsok od Brna hľadajú jedného dobrovoľníka na pol roka, od marca do augusta 2021 (dá sa dohodnúť aj na neskoršom nástupe). V súčasnosti tam majú 4 dobrovoľníčky a hľadajú k nim do partie piateho člena. Keďže mlyn čaká kopa manuálnej práce a ochranárskych zásahov, hodil by sa im mužský parťák alebo silnejšia žena 🙂

  • Ak vás ponuka zaujala, napíšte mi na international@skauting.sk a ja vám ešte prepošlem zvyšné informácie.
  • Fotografie a ďalšie info nájdete na www.kapraluvmlyn.cz
  • Tu je odkaz na newsletter, ak by ste si chceli pozrieť, čo sa na Mlyne udialo v posledných mesiacoch.

Foto: Kaprálův mlýn

ISCOUT – ešte je zopár voľných miest

  • Kedy? 6. marca od 18 do 22 h GMT (čo je myslím od 19 do 23 h nášho)
  • Pre koho? 8 – 25 členné skupiny rangerov a roverov (16+)
  • Cena? Odporúčaný poplatok je 1€/účastník, ale môžete zvoliť aj bezplatnú formu účasti. Ak si chcete dokúpiť tú fakt feši nášivku, treba si objednať požadovaný počet zvlášť (dokonca s menom vášho tímu!)
  • Registrácia

Blíži sa top medzinárodná skautská súťaž tejto jari, ktorá bude pozostávať z tvorivých úloh a hľadaní odpovedí na cestovateľské či iné zaujímavé otázky (napr. nájdite krajinu, kde sa znižuje používanie internetu). Za každú splnenú úlohu si môžete kúpiť dve súťažné otázky. Tím, ktorý odpovie na najviac cestovných otázok, vyhráva hru.

Na tábor do Česka?

Znova je tu možnosť stať sa zahraničným návštevníkom na českom tábore. Či už ako jednotlivec alebo s celou družinou. Na výber je takýchto táborov viacero. Majú rôzne termíny, rôzne ceny a rôzne miesta. Ak by ste chceli viac info, sledujte skupinuna Facebooku s názvom Medzinárodná dimenzia skautingu alebo napíšte priamo našej koordinátorke projektu Hrozienko na ic.wosm@skauting.sk.

WAGGGS svetové centrá ONLINE

Už takmer rok sú všetky svetové WAGGGS centrá zavreté a chvíľku potrvá, kým budú opäť verejnosti dostupné. Avšak, tento február môžeš akékoľvek z nich navštíviť ONLINE. Stačí kliknúť SEM a vybrať si, kam sa vydáš na návštevu.Pozor! Niektoré „prehliadky“ sú platené. No nájdeš aj vstupy zdarma 🙂

Intercamp

Organizačný tím do poslednej chvíle čakal a dúfal, že akciu budú môcť uskutočniť. Keďže situácia s pandémiou je, aká je, Intercamp sa rozhodli zrušiť. Uvažuje sa nad online verziou, budeme vás informovať tu v Novinkách, ak by sa niečo také malo konať.

Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ