Zahraničné novinky 1/2021

  Pozvánka, Zahraničie
269

Zahraničná rada Slovenského skautingu Vám prináša tie najdôležitejšie novinky z diania svetových skautských organizácií WOSM, WAGGGS, ISGF A ICCS/ICCG, ktorých sme ako Slovenský skauting členom.

HoC na CEJ 2022

Je tu posledná možnosť zaslať prihlášku o kandidatúru na Šéfa kontingentu. Viac o tejto prestížnej ponuke nájdete v článku Hľadá sa vedúci kontingentu na Stredoeurópske jamboree do Česka.

Foto: Miroslava Petrášová
Foto: Miroslava Petrášová

ISCOUT

  • Kedy? 6. marca od 18 do 22 h GMT (čo je myslím od 19 do 23 h nášho)
  • Pre koho? 8 – 25 členné skupiny rangerov a roverov (16+)
  • Cena? Odporúčaný poplatok je 1€/účastník, ale môžete zvoliť aj bezplatnú formu účasti. Ak si chcete dokúpiť tú fakt feši nášivku, treba si objednať požadovaný počet zvlášť (dokonca s menom vášho tímu!)
  • Registrácia

Blíži sa top medzinárodná skautská súťaž tejto jari, ktorá bude pozostávať z tvorivých úloh a hľadaní odpovedí na cestovateľské či iné zaujímavé otázky (napr. nájdite krajinu, kde sa znižuje používanie internetu). Za každú splnenú úlohu si môžete kúpiť dve súťažné otázky. Tím, ktorý odpovie na najviac cestovných otázok, vyhráva hru.

Deň Zamyslenia

  • Dátum: od 22.februára

Zahraničná rada aj tento rok pripravila slovenskú verziu aktivitového balíčka od WAGGGS. Na stiahnutie bude už v prvej polovici februára tu na webe. Veríme, že využijete túto možnosť a pripravíte pre svoje družiny online program inšpirovaný práve nápadmi spojenými s Dňom Zamyslenia. Tohtoročná téma je – Spoločne za mier!

Na tábor do Česka?

Znova je tu možnosť stať sa zahraničným návštevníkom na českom tábore. Či už ako jednotlivec alebo s celou družinou. Na výber je takýchto táborov viacero. Majú rôzne termíny, rôzne ceny a rôzne miesta. Ak by ste chceli viac info, sledujte skupinuna Facebooku s názvom Medzinárodná dimenzia skautingu alebo napíšte priamo našej koordinátorke projektu Hrozienko na ic.wosm@skauting.sk.

Zahraniční skauti na vašom tábore!

Cez rovnaký projekt, cez ktorý sa môžete prihlásiť na tábor do Čiech je možné privítať zahraničných skautov na vašom tábore. Bohužiaľ ste deadline a možnosť o prihlásenie vášho tábora do projektu ISCS už prepásli, avšak, ponúkame vám mierne anarchistickú neorganizovanú alternatívu. Počas roka nám píšu na Ústredie rôzne zahraničné družiny, že by radi prišli v lete na Slovensko. Ak by ste mali záujem, vieme vás s nimi prepojiť, avšak detaily si už musíte dohodnúť všetky sami. Čo vy na to? Ak vás ponuka očarila, píšte na international@skauting.sk.

Slovník zahraničného skautingu

Stane sa vám, že potrebujete použiť nejaké skautské slovíčko po anglicky, ale neviete, ako ho správne preložiť? Pre tieto prípady sme pre vás vytvorili slovensko-anglický slovník, ktorý už dlhšie visí schovaný na skauting.sk.

  • Nájdete ho TU
Avatar
tajomníčka Rady pre rozvoj a Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ