Novinky zo Skautského inštitútu

  Pozvánka
1064

Komunita Skautského inštitútu sa pomaly rozrastá, verejné povedomie sa zvyšuje a milých, srdečných reakcií pribúda stále viac a viac. Náš polárny expres nabral jasný smer, tak veľmi sa z toho tešíme!

Nádherný čas, predvianočný, nesie sa v duchu prianí a tajných želaní.

Nuž, tak nám dovoľte vysloviť naše drobné vianočné želanie.

V duchu pravdy a krásy, v duchu vianočnom, prajeme si, aby sa naše zapálené sviece naďalej dostávali do príbytkov všetkých ľudí, ktorí chápu, prečo SI vznikol.

Prečítajte si o našich malých decembrových prekvapeniach!

Program na december 2020

V decembri sa naladíme vianočne, rozhodli sme na chvíľu odložiť ťažké témy. Máme v hladáčiku ešte jedno podujatie, ktoré vám predstavíme až v našom newslettri. Ešte ho neodoberáte? Dobrý čas začať! Kliknite sem, zadajte svoj e-mail a o všetkom budete mať prehľad!

BETLEHEMSKÉ SVETLO

  • Štvrtok 3. 12. o 19:00, online diskusia

Už 30 rokov rokov prinášajú skauti a skautky Betlehemské svetlo všetkým ľuďom dobrej vôle. Čo sa ale za týmto symbolom skrýva? Aká je jeho tradícia? A aké sú skúsenosti tohto každoročného náročného projektu?

V diskusii privítame Petra Janotu – Slížika a Mariána Suváka – Punťa.

KOLEDUJEME SI

  • Nedeľa 20.12. o 19:00, koncert

La-la-lá la-la-lá la-la-la-la-lá

Spoznali ste melódiu Roľničiek? Nie? To nevadí, vypočujte si ju naživo vo vianočnej edícii nášho live stream koncertu. Táborák teraz trošku viac zvianocujeme a pripojí sa aj Programová rada s prekvapením.

My sa už ladíme a pomaly začíname štrikovať svetre a teplé ponožky. Otvárame kuchárske knihy našich starých mám a starých otcov, aby sme našli TEN recept na vanilkové rožteky a orechové košíčky. A pripravujeme playlist, nech poriadne pokoledujeme!

Muzikovať nám budú roverky a roveri zo 104ky.

SÚŤAŽ: lám SI hlavu

Máte chuť SI vylúštiť šifry? Rozlúštiť hádanky? A k tomu všetkému získať parádne ceny? 16. novembra sme odštartovali online súťaž lám SI hlavu. Ide o súťaž zameranú na riešenie logických, rozumových aj dôvtipných úloh, ktorá je určená (nielen) pre skautskú komunitu a, samozrejme, pre širokú verejnosť! Všetky potrebné informácie ako aj priebeh samostatnej súťaže dozviete na FB alebo Instagrame Skautského inštitútu.

1. kolo súťaže už bolo uverejnené! Tak na čo čakáte, bežte sa pozrieť! Správnu odpoveď nám pošlite do súkromnej správy sociálnych sietí Facebook a Instagram najneskôr v nedeľu 22.12. o 14:00. Ak to nestihnete, nič si z toho nerobte! Čakajú vás ešte štyri súťažné kolá, na ktorými si môžete poriadne (po)lámať hlavu!

SI (s)povedačky

Už ste o nich veľakrát počuli, ale v skutočnosti ich nepoznáte? Registrujete ich skautské prezývky, ale neviete, aká tvár sa pod nimi skrýva? Poznáte ich len zo skautských akcií? Skautský inštitút prichádza s jednoduchým riešením: SI (S)POVEDAČKY!

Pozrite si prvý diel SI (S)POVEDAČKY priamo zo sedačky! A koho sme si spovedali? Na premiéru sme si pozvali novú vedúcu kancelárie Ústredia – Barboru Bacovú, Baju! O tom, čo je v Trenčíne najlepšie a prečo sa oplatí chodiť do Portugalska si môžete pozrieť tu.

A keď už sa blížia tie Vianoce…

Rozmýšľate SI niečo darovať, ale neviete ako? Prirástli sme vám k srdcu? Chcete nás vidieť a počuť častejšie? Podporte Skautský inštitút. Pomôžete nám splniť SI sny. 🙂

Stačí kliknúť sem.