Novinky zo Skautského inštitútu

  Pozvánka
1232
Foto: Skautský inštitút na Slovensku

Všetci sa plavíme na jednej lodi. Túžime po spolupatričnosti, zmene, po jednotnosti. Zodpovedne kráčame k ďalšiemu východu slnka, hľadajúc konsenzus – spoločnú prioritu. Nazrite do ponuky našich novembrových streamov a nalaďte SI vlny jesenného rozjímania. Už máme kurz, tak si ho skúsme udržať.

Program na november 2020

SCHOVÁVAČKA S EXTRÉMIZMOM

  • Streda 4. 11. o 19:30, online diskusia

Niekedy sa skrýva, inokedy vystrelí do ulíc: extrémizmus. A čo je to za ideológiu? Predstavuje vôbec nejakú hrozbu pre spoločnosť? Odpovie vám Jakub Drábik, historik a autor knihy Fašizmus.

PLÁN B? #KLÍMAŤAPOTREBUJE

  • Nedeľa 8.11. o 19:00, online diskusia

Pociťujeme to, vnímame to na vlastnej koži, dokonca sme očitými svedkami. Ak nebudeme konať (včas), vieme, aké to bude mať dôsledky?

ZA PEKNÉ PONDELKY

  • Pondelok 16. 11. o 18:00, online diskusia

Čo si dáte k pondelkovému ránu? Kávičku, sladkosť či trochu mlieka? A čo tak trochu horkosti s nevhodnými narážkami a predsudkami? Lebo som matka, lebo som inej orientácie, lebo som iného etnického pôvodu.

SI (s)povedačky

Už ste o tom počuli? 6. novembrom štartujeme SI (s)povedačky (zo sedačky)! Jedná téma, jeden človek a pár minút rozpravy. O čom? Nechajte sa prekvapiť! Vidíme sa každý týždeň pred víkendom!

Lám SI hlavu

16. novembra zverejníme prvé kolo online súťaže lám SI hlavu. Vítaní sú všetci: so šatkou i bez šatky (konkrétne podmienky zverejníme čoskoro). Odšifruj SI, zamysli sa, uhádni a zasúťaž SI. A pri tom všetkom kopa srandy (a možnosť získať tip-top ceny). SI ready?