Le chéile v Írsku!

  Pozvánka, Zahraničie
2522
Foto: Miroslava Petrášová

Začína byť tvoje leto stereotypom? Ako každý správny rover sa chystáš na tábor, pripravuješ program, poprípadne riešiš balenie celého tábora, logistiku a začína ťa to unavovať?

Možno leto 2021 zmení trošku tvoje plány a prinesie ti nový vietor do skautského života.

Magické Írsko, jeho príroda a znamenité zákutia ťa volá na ďalší Scout Moot, ktorý sa bude konať práve tam! Čaká ťa 10 dní rozmanitého programu, v rôznych kempoch, zažiješ nielen adrenalínové atrakcie ale aj diskusie, workshopy a každodenné párty. Íri sú známi bohatou kultúrou, nebudú preto chýbať ani rôzne historické prvky v programe, komunitné aktivity, túry, bicyklovanie sa, či tradičné tance a jedlo.

Heslo Mootu je „Le chéile“ čo znamená v starej írštine: „Spoločne“. Je to nádherné heslo, ktoré odkazuje všetkých roverom na svete, že spolu toho dokážeme viac.

Áno, znie to ako Jamboree a vlastne to aj také Jamboree je, len s tou výnimkou, že je iba pre dospelých. Znie to lákavo čo? Prihlasovanie spustíme čoskoro, preto sleduj naše sociálne siete, články v skautských médiách a neboj sa spýtať na všetko čo ťa zaujíma.

Foto: Miroslava Petrášová

V skratke o 16-tom Scout Moote

  • Dátum: 19 – 29.7. 2021
  • Miesto: Írsko, Dublin (centrálny camp)
  • Prihlásenie: účastník 18r. – 25r., IST 26r. +

Zmeň svoje plány aspoň na leto 2021 a skús zažiť akciu, kde budeš ty účastníkom!

Viac o Scout Moote 2021 si môžeš vypočuť aj na Sympóziu 2019, kde počas Open space-u bude priestor na prezentáciu a aj otázky.

  • FB: Slovak contingent – Scout Moot 2021
  • Kontakt: scoutmoot@skauting.sk

Foto: Miroslava Petrášová