Skautský inštitút: V obývačke EÚ

SAVE THE DAY! 26.03.2019 o 18:00 sa vidíme v Kalabe na Zámockej 5. Skautský Inštitút otvára svoje brány v spolupráci s projektom MEMSLOVENSKO*.

S blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu je deň, kedy by sme nepočuli o Európskej únii? Brexit, prozápadná orientácia, euroskepsa… a mnoho ďalších.

Ako to ale vnímajú tí, ktorí priamo pre Európsku úniu pracujú? Ako vyzerá občianska aktivita mladých v Bruseli?

O tom a o mnohom inom sa budeme rozprávať so sestrou Žížalkou – Elenou Višnar Malinovskou, ktorá sa okrem práce pre Európsku úniu venuje i skautom z českých a slovenských rodín žijúcich v Bruseli. Moderuje Pavol Šveda – PiTT.

*MEMSLOVENSKO je súčasťou celoeurópskeho projektu My EUROPE MY SAY, ktorého cieľom je podporiť účasť na voľbách, zvýšiť povedomie o EÚ a viesť mladých ľudí k aktívnemu občianstvu. Na Slovensku chceme tieto ciele naplniť pomocou organizovaní diskusií s politikmi a s ľuďmi pohybujúcich sa v politických kruhoch, prednášok na vzdelávacích kurzoch či programu na družinovkách.

Sleduj Skautský Inštitút a #MEMSLOVENSKO na sociálnych sieťach, a zostaň v obraze!

Projektová koordinátorka, 1. zbor Bratislava