Prihlás sa na Intercamp!

  Pozvánka, Zahraničie
2410

Už od dnes sa môžete registrovať na Intercamp, víkendové miniJamboree v Holandsku, ktoré sa uskutoční v júni 2019. Je to tradičné medzinárodné európske stretnutie skautov počas predĺženého víkendu. Tento rok sa očakáva okolo 4500 účastníkov z 8 krajín sveta.

Kto môže ísť?

Akcia je určená pre družiny skautov a skautiek vo veku 11-17 rokov, ktorí sa môžu zapojiť v pozícii účastníkov. Pre tých, ktorí majú viac ako 18 rokov je možnosť ísť so svojou družinou ako patrol leader alebo ako staffák, tzv. IST (pre IST začína akcia o deň skôr).

Kedy?

  • 7.-10.6.2019 (5./6.-11.6 aj s cestou)

Kde?

  • Lúky neďaleko mestečka De Steeg a prekrásneho vodného zámku Middachten. Areál Intercampu susedí s národným parkom Veluwezoom.

Za koľko?

  • Predbežná odhadovaná cena je 150€.

Ako so stravou?

  • Družiny sa stravujú spoločne a pod taktovkou svojho patrol leadra si pripravujú jedlo sami.

Ako sa tam dostať?

  • Cestovať sa bude spoločne autobusom z Bratislavy.

Program!

Program sa delí na oficiálnu časť Intercampu a na cestovanie pred akciou, ktoré bude len v našej réžii. Počas cesty do Holandska sa zastavíme cestou, aby sme si pozreli miestne krásy. Kde táto zastávka bude, je zatiaľ tajomstvom, na ktoré sa môžete tešiť.

Nosná téma celého podujatia je “Be part of nature” teda “Buď súčasťou prírody”. Nechajme sa prekvapiť, čo si pre nás organizátori prichystajú, na hranici národného parku sa určite máme na čo tešiť. Tradičný koncept programu zostáva nezmenený, takže harmonogram bude takýto:

  1. deň – programy na mieste (tzv. “on site”)
  2. deň – výlet do okolia a večer Street food festival, na ktorý si každý krajina niečo pripraví

Okrem toho nebudú chýbať scout shopy so suvenírmi, koncerty a rôzne kreatívne workshopy.

Ako sa prihlásiť?

Ak máš menej ako 18 rokov, prvým krokom, ktorý musíš podniknúť, je presvedčiť tvojho radcu (prípadne iného plnoletého člena vášho oddielu/zboru), aby teba a ďalších (aspoň 4) skautov, vzal na Intercamp.

Ak máš viac ako 18 rokov a tvoja družina ťa presvedčila, aby ste spolu išli na Intercamp, stávaš sa teda vedúcim skupiny A.K.A patrol leader. Tvoja skupina musí mať 5-10 členov. Vyplň tento formulár. Na základe ktorého ho budeme z Ústredia kontaktovať.

Ak máš viac ako 18 rokov a chcel by si ísť na akciu ako IST, pre teba je určený tento formulár (pozn.: pri prihlásení viac IST, ako sa zmestí, si Zahraničná rada vyhradzuje právo výberu).

Info?