Zahraničné novinky 10/2018

  Pozvánka, Zahraničie
534

Aktuálny zoznam skautských zahraničných príležitostí, ktoré ponúkajú možnosť spoznať svet a skauting po celom svete.

HĽADÁME

Hľadáme prekladateľov

Ovládaš nejaký cudzí jazyk a chceš tento talent rozvíjať ďalej a pomáhať ním? Tak neváhaj a kontaktuj Zahraničnú radu! Ide o flexibilnú dobrovoľnícku činnosť, ktorú môžeš robiť aj z pohodlia svojho domova.

Hľadáme hlavu kontingentu na European Jamboree v Poľsku

Ak máš super líderské schopnosti a nebojíš sa vycestovať z krajiny, tak je tu pre teba neodolateľná ponuka stať sa lídrom slovenského kontingentu na European Jamboree v Poľsku.

Európa

Intercamp 2019

Najprístupnejšia zahraničná akcia, aká môže byť – Intercamp otvorí v budúcom roku brány až 40 Slovákom. Nepremeškajte túto možnosť a prihláste sa, kým máme voľné miesta.

Akcia je určená pre skautov a skautky vo veku 11-17 rokov (účastníci) aj pre tých plnoletých (IST alebo vedúci patrol). Odhadovaná cena je 150€ (v cene je strava, cesta, materiál, …)

Connecte

Ak máš 11- 14 rokov a zaujímajú ťa témy, ako napríklad digitálne vzdelávanie, sebavedomie a iné, tak si to presne ty, pre koho je určená táto udalosť. Cieľom stretnutia je obohatiť sa vzájomne o nové skúsenosti a získať pár zahraničných priateľstiev.

BrumJam

BrumJam je medzinárodný tábor v Birmingham Scout County a ďalší tábor sa koná v lete 2020 v Blackwell Court International Scout Center, Worcestershire, Anglicko. Toto je tretí tábor BrumJam a organizátori by radi pozvali skautov z celého sveta, aby prišli a zapojili sa do zábavy.

 • Dátum: leto 2020
 • Miesto: Worcestershire, Anglicko
 • Viac info: www.brumjam.org

INÉ

Mekka zahraničného skautingu

Informácie z prvej ruky o aktuálnom dianí v známom a krásnom Kandersteg International Scout Centre si môžeš prečítať na https://www.skaut.sk/zahranicie/27696/mekka-zahranicneho-skautingu/. Ak miluješ Švajčiarsko a jeho prírodu, tak potom neváhaj a určite navštív toto kúzelné miesto.

International Snow Camp BURABAY

Sedemdňové podujatie sa bude konať v jednom z najkrajších miest v Kazachstane – štátnom národnom prírodnom parku „Burabai“. Program zahŕňa množstvo zaujímavých a náročných aktivít, ako je jazda na koni, starodávny kočovný lov s orlami – „Berkutchi“, ľadový rybolov, psie sánkovanie, jazda na saniach a veľa ďalšieho.

 • Dátum: 1. – 7. 2. 2019
 • Miesto: Kazachstan, BURABAY
 • Cena: 600€ (do konca novembra), 650€ (do konca decembra)
 • V prípade záujmu: international@skauting.sk

Aktuality svetového Jamboree v USA!

Pripomíname, že ešte stále máš možnosť prihlásiť sa na neuveriteľné dobrodružstvo v podobe svetového Jamboree. Kufre balíme v lete 2019, kedy si užijeme Ameriku plnými dúškami a na vlastnej koži okúsime jedinečnú chuť svetového skautského Jamboree!

 • Prihlasovanie tu: goo.gl/forms
 • Cena druhej vlny prihlasovania: 2100€
 • Dátum samotného Jamboree (v USA budeme dlhšie): 22. júl-  2. august 2019
 • Viac info: international@skauting.sk

Avatar
Tajomníčka Zahraničnej rady Slovenského skautingu
ZDIEĽAŤ