Družinovka, ktorá pomáha

  Pozvánka
1643

Slovenský skauting podporuje celistvý rozvoj osobnosti a jednou z oblastí rozvoja je aj sociálny, ktorý môžeme u detí rozvíjať napríklad aj podporou pomoci druhým a filantropitie. Jednou z možností je zapojiť sa do zbierku v uliciach Hodiny deťom.

Jesenné družinovky už sú v plnom prúde a my by sme vás radi pozvali, aby ste v piatok, 9.11., absolvovali jednu netradičnú – takú, ktorá oživí program, poskytne deckám nové skúsenosti a pomôže dobrej veci.

Mnohí z vás sa aktívne zapájajú do pomoci tam, kde pôsobíte a už len tým, že ste skauti, meníte svet k lepšiemu. Čo je úplne super 😉 Ak by ste sa popri tom chceli zapojiť aj do ďalšej aktivity, ako meniť veci k lepšiemu, budeme veľmi radi a bude to veľká pomoc.

V piatok, 9.11., prebehne na celom Slovensku pokladničková zbierka Hodiny deťom v uliciach. Má však šancu len s pomocou mladých ľudí, ktorí sa do nej ako dobrovoľníci zapoja a umožnia tak, aby ľudia mohli prispieť.

Ak sa v rámci svojej družiny, roverskej patroly, oddielu, alebo len tak, s inými kamošmi skautmi, spojíte a vytvoríte vlastné dobrovoľnícke tímy, bude to znamenať veľkú pomoc. Vieme, že nie každý zo 7.000 čenov SLSK sa bude môcť / chcieť zapojiť – avšak každá jedna pomoc sa počíta a má obrovský zmysel.

Vďaka jednému tímu zapojenému do zbierky v uliciach a priemernému výnosu na jednu pokladničku bolo napríklad v minulom roku možné zapojiť 8 detí do ročného projektu šitého na mieru ich potrebám. Každý tím tak znamená reálnu pomoc.

Okrem dobrého pocitu si môžu vaši skauti vyskúšať komunikatívnosť, empatiu i asertivitu pri oslovovaní okoloidúcich. Alebo to môže byť malý družinový projekt, ktorý spoločne naplánujete i vyhodnotíte. A rozhodne to môže byť skvelá zábava 🙂

Ako sa zapojiť?
Jednoducho 🙂

  1. Prihláste sa cez tento formulár.
  2. Vytvorte tímy dobrovoľníkov (dvojice alebo trojice) a v deň zbierky choďte do ulíc.
  3. Výnos zašlite na účet verejnej zbierky Hodina deťom.

Počas celého procesu je vám k dispozícii tím Hodiny deťom. Záleží nám na tom, aby bol pre Vás tento proces čo najjednoduchší a mali ste z neho dobrý pocit.

Viac o zbierke sa môžete dozvedieť aj na webe www.hodinadetom.sk.

Vďaka podpore z Hodiny deťom mohlo prebehnúť napríklad aj Sympózium 2017, a tiež tieto skautské aktivity:

  • Podporené aktivity SLSK v roku 2016/2017: Radcovsko Rangerská Akadémia, BootCamp, Sympózium, VLŠ Baobab
  • Podporené aktivity v roku 2018/2019: stretnutia kruhov programovej rady, Radcovské fórum, publikácia Rangerský horizont

Ak by ste chceli spoznať všetkých 71 projektov, ktoré sú vďaka Hodine deťom aktuálne podporené, nájdete ich na tejto stránke.

Ďakujeme a tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Lucia Jakubíková, manažérka Hodiny deťom
Veronika Horníková, manažérka zbierok

ZDIEĽAŤ