Deň zamyslenia sa blíži…

  Pozvánka, Zahraničie
520

Pridaj sa do organizačného tímu Dňa zamyslenia 2017 a zasaď svoj strom!

  • Si roverka a máš chuť po dlhšom čase opäť skautsky ožiť?
  • Študuješ mimo svojho oddielu/zboru, ale rada by si ostala skautsky aktívna?
  • Zaujíma ťa zahraničný skauting a projekty ktoré našim skautom ponúka?

Ak si aspoň raz odpovedala ÁNO, hľadáme práve teba! 😉

Tento rok hľadá Zahraničná rada Slovenského skautingu skupinku šikovných skautiek, ktoré by sa podujali na zorganizovanie Dňa  zamyslenia 2017 na  Slovensku. Nejde pritom o nič ťažké. Všetky podklady sú k    dispozícií, stačí ich iba načítať a urobiť z nich zaujímavý program pre slovenských skautov. Ak máš záujem, stačí nám napísať na international@skauting.sk.

Čo je deň zamyslenia?

(angl. World Thinking Day) sa každý rok sa usporadúva presne 22. februára (deň narodenín Olave a BíPího) a oslavujú ho skauti po celom svete. Tento sviatok sa stal tým dňom, kedy má každá skautka myslieť na ostatné členky skautského hnutia po celom svete. Myšlienky sa premieňajú na činnosť – účasť na aktivitách, ktoré sa snažia aspoň malým dielom zlepšiť niektorý zo závažných celosvetových problémoch a prostredníctvom darovania finančných prostriedkov na Fond Dňa zamyslenia, ktorý podporuje rozvoj dievčenského skautingu vo svete. Téma tohto špeciálneho dňa je zakaždým iná a k dispozícii býva Activity pack, kde nájdete rôzne podnety na zamyslenie, ako aj mnoho hier ku aktuálnej téme.

medium-den-zamyslenia-2017O čom bude Deň zamyslenia 2017?

V roku 2017 by sme chceli „rozrásť“ oslavy Dňa zamyslenia a zároveň pozvať viac dievčat, aby spoznali, čo znamená byť skautkou. Tohtoročná výzva Dňa zamyslenia bude cesta rastu – spoločne predstavíme našu skautskú organizáciu novým členom.

Súčasťou výzvy Dňa zamyslenia bude hľadanie „semienok zmeny“. Tieto semienka sú symbolom snaženia našej organizácie o jej rast, aby bolo čo najviac dievčatám a mladým ženám umožnené naplniť svoj potenciál.

Časopis Médium
Články publikované pod autorstvom časopisu Médium sú texty určené pre cieľovú skupinu v roverskom veku, texty zo starších čísel časopisu, alebo texty bez uvedenia autorstva.
ZDIEĽAŤ