Zúčastni sa svetového jamboree Jota-Joti 2016

  Pozvánka, Zahraničie
1104

Jamboree-On-The-Air a Jamboree-On-The-Internet (JOTA-JOTI) je každoročná oficiálna medzinárodná udalosť (jamboree na internete) Svetovej organizácie skautského hnutia WOSM,  určená mladým ľuďom v skautingu všetkých vekových kategórií.

Účelom JOTA-JOTI je umožniť a podporovať skautov a skautské družiny z celého sveta, aby spolu vzájomne komunikovali prostredníctvom amatérskeho rádia alebo internetu, poskytovali si tak zábavné a skautské vzdelávacie skúsenosti a tiež podporovali vzájomný pocit spolupatričnosti k celosvetovému skautskému hnutiu.

JOTA-JOTI prebieha súčasne na celom svete každý rok tretí októbrový víkend. Tento rok sa bude konať 14.-16. októbra 2016. Tejto akcie sa zúčastňuje viac ako milión skautov a skautiek z vyše 150 krajín sveta.

Zaregistrujte sa

skaut-jota-joti-2011Ako sa môžem zúčastniť tohto víkendu? Je to jednoduché. Stačí sa zaregistrovať spoločne so svojou lokáciou, vďaka čomu vás budú skauti po celom svete môcť vyhľadať. Rovnako tak budete môcť vidieť rôznych ľudí a miesta aj vy, hoci na opačnej strane Zeme. Registrácia prebieha na úrovni jednotlivcov a na úrovni družín.

Hlavnou témou JOTA-JOTI je „Objavuj náš svet“ a to je skvelý spôsob, ako objavovať a poznávať nové priateľstvá a kultúry po celej zemi.

Postup registrácie nie je vôbec zložitý. Dôležité je urobiť si profil na www.scout.org a potom sa následne zaregistrovať na stránke www.jotajoti.info, kde nájdete aj všetky potrebné informácie ohľadom registrácie ako aj jej presný postup. Nie je to nič zložité, tak využime ďalšiu skvelú možnosť, ktorú nám ponúka skauting.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať international@skauting.sk.

skaut-jota-joti-2016

Program

JOTA-JOTI ponúkne program vhodný pre mladých ľudí v skautingu všetkých vekových kategórií. Je tvorený a schvaľovaný svetovým skautským výborom. Je odrazom princípov, zásad a metód skautingu, ktoré sú v súlade s ústavou WOSM.

Na stránke www.jotajoti.info sa môžete zapojiť a inšpirovať konkrétnymi aktivitami. Nájdete tam rôzne hry, ktoré potom môžete použiť na družinovkách a akciách. Zaujímavý je napr. aj stroj na písanie morseovky, ale viac už neprezradím, presvedčte sa sami.

Pre viac informácií nezabudnite dať like aj na facebookovej stránke Jota-Joti. Tam sa dozviete aktuálne informácie.

Spomenuli ste si, že práve tento víkend už máte vo svojom diári zaznačené Sympózium? Nevadí! Konečne sa dá byť na dvoch akciách naraz a to doslovne. Stačí len prístup k internetu. Možno práve slovenskí skauti inšpirujú skautov z iných krajín sveta k skvelej akcii. Tak neváhajte a využite možnosť byť počas jedného víkendu na dvoch akciách.

Všetkým našim skautom želáme veľa nových skautských kamarátov z rôznych krajín 🙂

Monika Cehulová – Žabka
Foto: WOSM

ZDIEĽAŤ