Pridajte sa na skautské púte!

Duchovno, Pozvánka

Aj tento rok sa uskutočnia skautské púte, ktorých môžete byť súčasťou, stačí si len vybrať.

medium-pozvanka-pute-2016-levocaPúť na Mariánsku horu v Levoči

Dátum: 1.7. – 3.7.2016
Stretávame sa večer 1.7.2016  u Andyho na fare vo Vrbove.
V sobotu ráno začíname sv. omšou o 8:00, po ktorej začína naše putovanie.
Samotná cesta má cca 25 km. V cieli bude čakať skautský tábor a dobrý guláš.
Registrácia prebieha do piatku 1.7.2016 na pkandy@mail.t-com.sk.
Bližiše informácie získate i Andyho na pkandy@mail.t-com.sk alebo na čísle 0918477180.

Cyrilo-Metodejská národná púť v Nitre

Dátum: 5.7.2016 o 10:00

Nitrianska skautská oblasť kniežaťa Pribinu si každoročne pripomína príchod sv. Cyrila a Metoda na územie Veľkej Moravy na pozvanie kniežaťa Pribinu. Počas Cyrilometodských slávností sa zúčastňuje slávnostnej svätej omše v Nitre, po ktorej nasleduje procesia mestom s ostatkami svätého Cyrila, ktoré nesú skauti.

Bližšie informácie: Tkac.tomas@gmail.com

Národná skautská púť k Bráne milosrdenstva – Hronský Beňadik

Dátum: piatok 26. – nedeľa 28. august 2016
Veková kategória: 17-26 rokov

Aj my, skauti chceme prijať pozvanie, v tomto roku milosrdenstva, a odpovedať ako najlepšie vieme. Pridaj sa k nám, zaži duchovné spoločenstvo roverov z celého Slovenska, objav svoju bránu milosrdenstva.

Tento víkend sa staneme pútnikmi.

Milý skaut, Tvoja púť, bude mať svoj začiatok, v piatok večer, stretnutím na sv. omši, na rôznych miestach vo vzdialenosti dennej chôdze od Hronského Beňadiku. Informácie o mieste stretnutia, východzieho bodu skupinky putujúcich a tiež ďalšie podrobnejšie info, Ti budú doručené v časovom predstihu niekoľko dní pred začatím púte, na základe tvojho prihlásenia do registračného formulára. Hlavný deň púte je sobota, s meditáciami počas kráčania, službou blížnemu v obci, varením, divadlom. Večer sa všetci putujúci stretnú na lúke v blízkosti Beňadiku, kde bude prebiehať program a príprava na vyvrcholenie púte, stanovenie osobného úmyslu prechodu bránou. V nedeľu sa uskutoční slávnostný prechod bránou a zavŕšenie púte sv. omšou. A tak…

Vykroč a putuj!

Viac informácií: na janci.murin@gmail.com a na www.spojenectvo.sk.

medium-pozvanka-pute-2016-hronsky-benadik