Kreatívny nápadník no. 1 – Handmade inšpirácie pre každú družinovku

  Kreatívny nápadník, Video
3429

Tradícia vianočných pohľadníc sa pomaličky, ale isto z portfólia našej spoločenskej komunikácie vytráca. Dnes už len málokto posiela svojej rodine či známym tieto tradičné kartičky s tematickým obrázkom alebo fotografiou. Ale čo tak vyrobiť si na družinovke vlastné, kreatívne vianočné pozdravy, ktoré budete môcť poslať babke, dedkovi alebo kamarátom z druhého zboru? Pri ich výrobe sa istotne zabavíte a čo je najdôležitejšie, budete môcť popustiť uzdu svojej fantázii a objaviť svoje kreatívne ja.

K Vianociam neodmysliteľne patria aj darčeky a ako hovorí stará známa skúsenosť: Najviac poteší taký darček, ktorý je vyrobený z lásky. A najlepšie je, ak ešte aj vystihuje obdarovanú osobu. Malým prieskumom sme zistili, že najobľúbenejšie sú vlastnoručne vyrobené darčeky, a práve na základe tohto poznatku sme sa rozhodli priniesť vám niekoľko zaujímavých, kreatívnych a vo veľkej miere inšpiratívnych tipov na darčeky.

Na nasledujúcich stranách máte pred sebou špeciálnu prílohu časopisu Skaut, ktorá vám bude slúžiť ako manuál k tvorivým dielňam. Môžete si ju od časopisu oddeliť a vložiť do svojich zápisníkov. Tvorivé dielne sú určené rovnako pre skautky, tak aj pre skautov. V prílohe nájdete praktické darčeky ako nástenku družiny Slimákov a vešiak na odkazy družiny Sovičiek. To, aký motív (podľa vašej družiny) si zvolíte, je len na vás. Tento návod vám poskytne predstavu o tom, ako na to.

Tvorivé dielne sú príjemnou formou na spestrenie skautského programu. Môžete si ich spríjemniť hudbou, dobrým koláčom alebo čajom. Klubovňa sa razom premení na dielničku s tvorivou atmosférou.

V budúcom roku sa môžete tešiť na ďalšie nové nápady: ako si vyrobiť niečo praktické do klubovne, ako nájsť nové využitie veciam, ktoré už nepotrebujeme a sú určené do smetí.

Poďte do toho! Uvidíte, budete milo prekvapení, aké krásne veci vytvoríte.