Svetové dni mládeže v Lisabone začínajú už o pár dní! Buď aj Ty ich súčasťou.

  Duchovno
790
Foto: Lukáš Krbec

Už 1. augusta začína najväčšie stretnutie mladých ľudí z celého sveta – Svetové dni mládeže v Lisabone. Medzinárodná konferencia katolíckych skautov (ICCS) pripravila pre všetkých skautov bohatý program, na ktorom sa spája pravé skautské dobrodružstvo s časom stíšenia a čerpania. Nenechaj si ujsť túto príležitosť a zisti viac, ako môžeš aj na Svetových dňoch mládeže zažiť skutočnú skautskú atmosféru.

Skautský camp SDM

Okrem toho, že skautský camp je príležitosťou ubytovania sa pre všetkých účastníkov s balíčkom A1 alebo B1, od 29. do 31. júla v ňom bude prebiehať bohatý skautský program.

Bližšie informácie ako aj možnosť registrácie nájdeš na tomto linku: https://jmj23.escutismo.pt/camp/ 

Skautské putovanie z Fatimy do Lisabonu

Už 27. júla začnú skauti putovať z národnej svätyne vo Fatime do Lisabonu, kam 1. augusta prinesú obraz Fatimskej Panny Márie. Ide o 140 kilometrov dlhé putovanie s prenocovaním v campoch.

Bližšie informácie a možnosť registrácie nájdeš na tomto linku: https://jmj23.escutismo.pt/camp/

Čas pokoja s Máriou

Keďže obraz Fatimskej Panny Márie ostane v Lisabone po celý čas, ICCS organizuje rozmanité modlitebné i mierové vzdelávacie aktivity v Kostole sv. Tomáša Akvinského. Všetci skauti sú pozvaní stráviť čas pokoja a stíšenia s Máriou na tomto mieste. Ak by si mal zároveň chuť pomôcť na tomto mieste ako dobrovoľník, neváhaj sa obrátiť na contact jmj@escutismo.pt

SDM Festival mladých

ICCS v spolupráci s ICCG a CNE pripravuje aktivity ako mestské hry a exhibície, ktoré budú súčasťou hlavného programu v rámci Festivalu mladých.

Prezentácia skautingu v “Meste radosti”

City of Joy je jedným z hlavných programov Svetových dní mládeže, kde okrem sviatosti zmierenia môžu všetci pútnici spoznať rozmanité hnutia a organizácie. ICCS, ICCG a CNE budú na tomto mieste prezentovať skauting. Aj tu sa ešte stále zídu pomocné ruky navyše! 

Veľká skautská slávnosť

Najdôležitejším okamihom všetkých skautov na Svetových dňoch mládeže bude skautská slávnosť 2. augusta o 14:30 na mieste Quinta das Conchas v Lisabone. Pôjde o čas veľkolepého stretnutia a oslavy.

Hlavné check-in centrum Svetových dní mládeže

Portugalskí skauti budú mať na starosť hlavné check-in centrum na univerzite  Universidade Católica Portuguesa, Palma de Baixo. Všetci mezinárodní skauti sú pozvaní pomôcť na tomto mieste a prihlásiť sa môžu na voluntarios.jmj@escutismo.pt alebo  jmj23.escutismo.pt/voluntarios/.

Buď aj Ty súčasťou Svetových dní mládeže a zaži tento neopakovateľný zážitok pre mladých zo všetkých krajín, kultúr či vekových kategórií. Ak by si mal/a akékoľvek ďalšie otázky, neváhaj sa obrátiť na duchovno@scouting.sk alebo priamo na jmj@escutismo.pt.

ZDIEĽAŤ