Predseda Duchovnej rady pozýva na Svetové dni mládeže v Lisabone!

Duchovno
848
Foto: Lukáš Bičkoš

Služba a pomoc blížnym. Aj takto možno preložiť motto tohtoročných Svetových dní mládeže, ktoré sa nápadne podobá aj na to skautské. Okrem stretnutia mladých ľudí z celého sveta Ťa čaká čas povzbudenia, radosti, posily i pravého skautského spoločenstva. Predseda Duchovnej rady Ťa pozýva zažiť toto výnimočné spoločenstvo spolu s nami.

Všetko čo potrebuješ vedieť o Svetových dňoch mládeže

Čo sú Svetové dni mládeže?

Svetové dni mládeže sú najväčším stretnutí mladých ľudí na svete. Vždy sa zídu mladí z celého sveta, aby strávili niekoľko dní radosti, povzbudenia, bohatého programu, zábavy, spoznávania a najmä stretnutia so Svätým Otcom.

Tento rok sa konajú od 1. do 6. augusta v Lisabone.

Pre koho sú SDM určené?

Na Svetové dni mládeže môže prísť každý mladý človek, no program je navrhnutý pre ľudí od 15 do 30 rokov. Hoci je zjavná katolícka spiritualita tohto podujatia, SDM sú pre každého človeka s otvoreným srdcom, či už má Cirkvi blízko alebo nie. Každý mladý je pozvaný stať sa súčasťou jednej veľkej rodiny.

Ako sa môžem prihlásiť?

Všetky bližšie informácie nájdeš priamo na webe: www.lisboa2023.org/en/ alebo https://svetovednimladeze.sk/

Povzbudzujeme Ťa, aby si sa pridal k skupinám mladých ľudí v Tvojej farnosti či diecéze.

Môžem sa tešiť aj na nejaký program pre skautov?

Áno, okrem oficiálneho programu SDM, sa ICCS snaží zorganizovať sériu sprievodných podujatí pre svoje členské asociácie. Sú to napríklad:

Skautský tábor SDM

V blízkosti miest, kde sa budú odohrávať ústredné body programu SDM bude jeden alebo viac skautských táborov.

Púť k Panne Márii Fatimskej

V súvislosti s portugalskou národnou svätyňou vo Fatime sa katolícki skauti vydajú na púť z Fatimy do Lisabonu medzi 28. júlom a 1. augustom.

Festival mládeže

ICCS plánuje niekoľko aktivít v rámci Festivalu mládeže, ktorý je súčasťou oficiálneho programu SDM. 

Veľká skautská slávnosť

Veľká slávnosť bude zahrnutá do oficiálneho programu SDM a bude ju  sprevádzať formálny liturgický obrad. Uskutoční sa pravdepodobne 2. augusta popoludní a pre veľký počet účastníkov bude pripravené špeciálne miesto. Veľká skautská slávnosť je nie len príležitosťou osláviť náš duchovný základ, ale bude aj súčasťou osláv 100. výročia CNE.

Mám možnosť pomôcť ako dobrovoľník?

Organizačný tím SDM ako aj ICCS sa spolieha na pomoc dobrovoľníkov podľa ich schopností a talentov. Pomáhať môžeš už teraz, nakoľko dobrovoľníckych príležitostí je hneď niekoľko. Všetky sú uvedené https://www.lisboa2023.org/en/lisbon2023/frequently-asked-questions.

Ak sa rozhodneš zúčastniť sa SDM a zapojiť sa aj do sprievodných podujatí organizovaných ICCS, informuj, prosím, aj tajomníčku DR SLSK. Kontakt: duchovno@scouting.sk.

Rovnako sa na nás neváhaj obrátiť v prípade ďalších otázok či podnetov!

Vydaj sa na cestu spolu s nami a nechaj sa povzbudiť k službe blížnym. Rovnako ako Mária…

ZDIEĽAŤ